Polskie Radio

Polskie Radio dla Ukrainy nadaje w kolejnym mieście

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 08:30
Polskie Radio dla Ukrainy nadal będzie nadawać w Warszawie na częstotliwości 100,6 FM. Obecnie publiczny nadawca radiowy nadaje po ukraińsku na trzech częstotliwościach: poza stolicą także w Przemyślu na 98,6 FM oraz w Hrubieszowie - na częstotliwości 93,3 MHz.
Polskie Radio uruchomiło nadawanie swojego specjalnego programu w języku ukraińskim
Polskie Radio uruchomiło nadawanie swojego specjalnego programu w języku ukraińskim Foto: Polskie Radio

Dotychczasowa oferta programowa Polskiego Radia dla Ukrainy została poszerzona o przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom lekcje języka polskiego dla ukraińskich dzieci, które emitowane są w czwartki o godz.20.05.

Polskie Radio dla Ukrainy emituje informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie, o tym, co dzieje się na okupowanych terenach, jak również praktyczne i niezbędne wskazówki dla Ukraińców, którzy przybyli do Polski: gdzie udać się po pomoc, w jaki sposób załatwić formalności. Polskie Radio dla Ukrainy udostępnia antenę dziennikarzom i współpracownikom Ukraińskiego Radia Publicznego UKR1, transmituje jego audycje oraz emituje specjalne programy Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy.

Serwisy w języku ukraińskim

Już 24 lutego Polskie Radio - jako pierwszy nadawca w Polsce - uruchomiło specjalne serwisy informacyjne w języku ukraińskim. Obecnie w radiowej Jedynce (na falach długich 225 kHz dostępne również na dużych obszarach Ukrainy i prawie całej Europie) emitowane są trzy razy dziennie po godzinie 10.00, 14.00 i 17.00, a w radiowej Trójce o godz. 10.30, 14.30 i 18.30. Od chwili napadu Rosji na Ukrainę są one przygotowywane i realizowane przez Sekcję Ukraińską Polskiego Radia dla Zagranicy.

Swoje serwisy w języku ukraińskim nadaje również Polskie Radio Kierowców. Dodatkowo na mocy porozumienia z publicznym Ukraińskim Radiem od początku marca Polskie Radio na swojej częstotliwości DAB+ stale transmituje sygnał UKR1 na terytorium Polski. Obywatele Ukrainy - przebywający w Polsce - mogą słuchać programu Ukraińskiego Radia także za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na stronie moje.polskieradio.pl

Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy został także dodany do aplikacji na urządzenia mobilne "Polskie Radio" - do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store. Antena Polskiego Radia dla Zagranicy emituje na Ukrainę audycje także na częstotliwościach UKF - dzięki nadajnikom w Kijowie oraz dziewięciu w obwodach donieckim i ługańskim.

Czytaj także:

Posłuchaj

00:30 11763488_1.mp3 Kierownik sekcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy Anton Marczyński: sprzyjamy integracji Ukraińców ze społeczeństwem polskim (IAR) 

Posłuchaj

00:30 11763488_2.mp3 Dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzej Rybałt: prezentujemy najwięcej informacji o tym, co obecnie dzieje się na Ukrainie (IAR) 

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

»ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«


Czytaj także

Ukraińskie Radio udostępnione w playerze Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2022 21:51
Polskie Radio udostępniło w swoim internetowym odtwarzaczu radiowym sygnał publicznego Ukraińskiego Radia. Jest to dodatkowy kanał odbioru, dzięki któremu obywatele Ukrainy przebywający w Polsce w prostszy sposób mogą słuchać programu radiowego w swoim języku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezwykła praca Redakcji Ukraińskiej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 11:00
Redakcja Ukraińska Polskiego Radia dla Zagranicy ma ponad 30 lat doświadczenia. W ostatnich dniach przygotowuje specjalne serwisy internetowe i aktualności czytane po ukraińsku w Programie 1 Polskiego Radia.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio udostępniło częstotliwość DAB+ Ukraińskiemu Radiu

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2022 11:55
W związku z dużą liczbą uchodźców z Ukrainy, którzy na skutek napaści Rosji na ich kraj uciekli i nadal uciekają do naszego kraju, Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia - poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli słuchać audycji swojego radia publicznego również w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio dla Ukrainy z czterogodzinną autorską audycją dziennikarzy Polskiego Radia dla Zagranicy

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 16:00
Od wtorku, 17 maja, autorska audycja Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy wydłużona została z dwóch do czterech godzin. Audycja jest przygotowywana w Warszawie i nadawana – w języku ukraińskim – na antenie Polskiego Radia dla Ukrainy, które dostępne jest na częstotliwości 100,6 FM w Warszawie, w aplikacji mobilnej, playerze i w cyfrowym radiu DAB+.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio dla Ukrainy nadaje w Przemyślu na częstotliwości 98,6 FM

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 11:01
Polskie Radio rozpoczęło w Przemyślu nadawanie audycji swojej specjalnej anteny - Polskiego Radia dla Ukrainy. W 24-godzinnym programie znajdą się informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie, tego, co dzieje się na okupowanych przez rosyjskiego najeźdźcę terenach, jak również praktyczne i niezbędne wskazówki dla Ukraińców, którzy przybyli do Polski - gdzie udać się po pomoc oraz w jaki sposób załatwić formalności.
rozwiń zwiń