Polskie Radio Dzieciom

Dzieciaki kochają zwierzaki: "Możemy nawiązać więź ze szczurem, tak jak z psem"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2024 19:04
Szczury mają niezwykłe umiejętności i oprócz dużej zwinności i inteligencji potrafią też uczyć się na błędach. To zwierzęta, które przy dobrej opiece mogą odwdzięczyć się swoim właścicielom swoją uwagą. Jak zauważyła Justyna Koczorowska gość audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki", warto poświęcić im trochę czasu i przekonać się, że ze szczurem można się zaprzyjaźnić.
Dzieciaki kochają szczury
Dzieciaki kochają szczuryFoto: PR

Tym razem w studiu Polskiego Radia Dzieciom pojawiła się Justyna Koczorowska (wiceprezes Rodent Club) wraz z synkiem Bogusiem i przywiozła ze sobą wybraną z jej stada szczurków trójkę bohaterów audycji: Hot-doga, Sejmika i Tita, którzy zaprezentowali się przed mikrofonami.

- Przez lata szczury nie miały dobrej opinii wśród ludzi. Mówiło się, że przenoszą groźne choroby, ale dopiero niedawno okazało się, że to nie one je przenosiły, a pchły żerujące na nich - powiedziała Justyna Koczorowska.

Dziś jest już inaczej i szczury są nie tylko naszymi domowymi zwierzakami, ale można się z nimi zaprzyjaźnić, a one przywiązują się do swoich właścicieli, traktując ich czasem jak członków stada. - Jedni twierdzą, że szczury uważają swoich właścicieli za jednego z nich, inni jako kelnera i źródło rozrywki. Odpowiedź jest gdzieś po środku. Te gryzonie na prawdę potrafią nam okazywać uczucia i nawiązywać z nami więź, pomimo tego, iż wiedzą że nie jesteśmy szczurami. - powiedziała pani Justyna i dodała, że wszystko zależy oczywiście od tego czy poświęcamy czas swoim szczurkom i dbamy o ich potrzeby.

Posłuchaj
58:33 [DAB]Dzieciom (PCM) 9 czerwiec 2024 18_01_05.mp3 "Dzieciaki kochają zwierzaki" i chcą poznać życie szczurów

 

 

Audycja: "Dzieciaki kochają zwierzaki"

Prowadzi: Marta Kawalec
Gość: Justyna Koczorowska (Rodent Club)
Data emisji: 9.06.2024
Godzina audycji: 18.00


Więcej na platformie podcastowej Polskie Radia podcasty.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Koń - jaki jest? Każdy usłyszy w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2024 17:34
Potrafią pływać, rozpoznawać ludzi po głosie, a nawet ruszać jednym uchem na raz! Konie to niesamowite zwierzęta, które zawsze były blisko człowieka pomagając nie tylko w pracach rolnych, ale także w komunikacji, a nawet powrocie do zdrowia. Tym razem w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki" naszym ekspertem była Andżelika Przybek ze stajni Pociecha, która opowiedziała o fascynującym świecie koni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żyją dla jedzenia i jedzą całe życie. Najważniejsze fakty o świnkach morskich w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2024 11:01
Całe życie coś przeżuwają, nie przyjaźnią się zwykle z królikami, a dodatkowo są bardzo delikatne i szybko mogą się rozchorować. Chociaż świnki morskie to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych w Polsce, to opieka nad nimi, nie należy do najłatwiejszych. Jak powinniśmy prawidłowo zajmować się tymi gryzoniami opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom Jolanta Gawęda ze Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim. Audycja "Dzieciaki kochają zwierzaki" także na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Żebranie" orzeszków to nie jest typowe zachowanie wiewiórek. Czego nauczyli je ludzie?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2024 09:08
- Wiewiórki leśne więcej czasu spędzają w koronach drzew, niż te które widujemy w parkach. Miejskie wiewiórki nauczyły się bowiem, że jak zejdą na ziemię to jest duża szansa, że dostaną jakiś smakołyk. To nie jest dla nich naturalne zachowanie - wyjaśniła dr Dagny Kruze - Gryz z Instytutu Nauk Leśnych SGGW, która w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki" opowiadała o najważniejszych faktach z życia wiewiórek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak się bronić przed komarami i czym leczyć następstwa ukłucia?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2024 12:54
Długie weekendy to tylko rozgrzewka przed plagą komarów, która może nas czekać w letnim sezonie. Dla wielu osób owady te mogłyby nie istnieć. Jak się okazuje ich brak mógłby jednak spowodować katastrofę ekologiczną, ponieważ zdaniem ekspertów są one pokarmem dla wielu zwierząt. Skoro więc muszą pozostać, warto wiedzieć czym się przed nimi bronić.
rozwiń zwiń