X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Zostań w domu" z Polskim Radiem Dzieciom. Propozycje na środę

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 07:55
Polskie Radio Dzieciom przez całą dobę w ciągu tygodnia nadaje ponad 130 premierowych audycji kulturalnych, podróżniczych i naukowych. Które z nich mogą zainteresować słuchaczy w wieku szkolnym i przedszkolnym? Czego warto dziś posłuchać zostając w domu we wtorek? Oto kilka propozycji.
Propozycje Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci i rodziców
Propozycje Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci i rodzicówFoto: Polskie Radio

Audycje Polskiego Radia Dzieciom rozwijają wyobraźnię najmłodszych. Pełno w nich edukujących rozmów dla dzieci i porad dla rodziców. Oto wybrane propozycje na czas spędzony w domu:

10:00-11:00 "Muzyczne podróże" (prowadzi Iza Żukowska) - 8 kwietnia 1950 roku w Londynie odszedł Wacław Niżyński, tancerz i choreograf. W audycji o tym, czym jest choreografia, kim był Niżyński i czym były Balety Rosyjskie Diagilewa.

11:00-12:00 "Co w smoku piszczy?" (prowadzi Wojciech Słupiński). Smok Adaś i gry towarzyskie bez używania kostki do gry, czyli jak się gra w domino.

12:15 "Bajkowy kącik" W porze radiowej Drzemki serwujemy dzieciom historie pełne niezwykłych bajek. W środę posłuchamy rosyjskiej bajki ludowej "Na szczupaka polecenie". 14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki"Kulfon i Monika opowiedzą dzieciom śląską historię o tym "Jak dwaj wieśniacy uratowali Ondraszka".

14:30 "Dr Witaminka"   Co powinien jeść chłopiec i dziewczynka? Najlepiej wie „Dr Witaminka”, czyli połączenie dietetyka i mamy. Prowadzenie: Joanna Neuhoff-Murawska wraz z Grzesiem - małym dietetykiem i przyjaciółmi: prof. Nutką oraz dziećmi z zespołu Oreganki. W środę dowiemy się jakie dania można wykonać z jajek i jak wpływają one na nasze zdrowie.

15:00 "Popołudnik"  8 kwietnia 1958 odbyła się premiera filmu dla dzieci Król Maciuś I w reżyserii Wandy Jakubowskiej. Film na podstawie książki Janusza Korczaka z 1922 roku. Przypomnimy dzieciom historię zawartą w tej niezwykłej powieści i opowiemy kim był "Stary Doktor".

15:30 cykl "Słowo do słowa" (prowadzi Agata Hącia) - Dziś program o poprawności językowej. Jak powinniśmy mówić: "kupować", czy "kupywać".

16:30 Język Angielski  Przed nami Święta Wielkanocne, więc przypomnimy zwyczaje i słowa związane z obchodzeniem świąt na Wyspach Brytyjskich.

18:00-19:00 "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" (prowadzi Janusz Zadura) - Wczoraj poznawaliśmy Amerykę Południową, więc dziś przyszedł czas na Amerykę Północną.  Dowiemy się jakie ludy ją kiedyś zamieszkiwały, jakie kraje obecnie się tam znajdują, jaka najdłuższa rzeka przez ten kontynent przepływa i jakie tam spotkamy góry.

21:00-23:00 "Strefa rodzica" (prowadzi Joanna Jasińska-Klimaszewska)
1. Temat: W trwającym obecnie okresie zminimalizowania kontaktów ze światem zewnętrznym, szczera rozmowa o naszych emocjach ma moc większą niż kiedykolwiek. Wiedza na temat stanu naszych najbliższych pozwoli nam przeżyć najbliższe tygodnie w zdrowej atmosferze. Jesteśmy przytłoczeni sprzecznymi informacjami, w chaosie komunikacyjnym nie potrafimy wskazać, komu ufamy i kto przekazuje nam rzetelną wiedzę. Kumulujemy w sobie trudne uczucia, takie jak złość, strach, lęk, niepokój, smutek, rozpacz,zagubienie, niezrozumienie, poczucie braku wsparcia. Dlaczego właśnie teraz tak ważne są szczere rozmowy prowadzone w gronie rodziny i bliskich przyjaciół opowie Marzena Martyniak, specjalistka zajmująca się inteligencją emocjonalną,założycielka Instytutu Rozwoju Emocji. 
 
2. Temat po godz. 21.00 "1000 pierwszych dni dla zdrowia” podjęliśmy ten właśnie temat przypominając, że okres karmienia piersią to jeden z kluczowych etapów 1000 pierwszych dni życia dziecka, podczas którego rozpoczyna się proces kształtowania odporności i budowania bariery ochronnej organizmu dziecka, a – co szczególnie teraz ważne –mleko mamy zawiera liczne substancje działające przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. W materiale nasza ekspertka tłumaczy jakie są obowiązujące zalecenia dot. mam zdrowych oraz tych, które zauważyły u siebie objawy infekcji, a nie spełniają żadnego z kryteriów epidemiologicznych. Gość: Anna Majdy-Sandomierska – położna, doradczyni laktacyjna.

**

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, od 1 stycznia słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl.

Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje żadnych reklam!

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom poprzez media społecznościowe angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy poprzez udział w licznych konkursach, zagadkach i pytaniach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz także

Czytaj także

102 propozycje na czas wolny w 4 ścianach

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 06:55
Kiedy przychodzi taki moment dla dzieci i rodziców, że szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji specjalnie dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Myjemy ręce!

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 17:15
Najpierw moczymy ręce ciepłą wodą, następnie mydło, a później.. Wydaje się dobrze znane? Posłuchajcie, a dowiecie się co wspólnego z myciem rąk ma piosenka "happy birthday"..
rozwiń zwiń

Czytaj także

5. urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 17:13
Polskie Radio Dzieciom ma już 5 lat! Z okazji 5. urodzin cyfrowa i całodobowa stacja dla dzieci i rodziców świętować będzie 5 dni. 1 kwietnia w urodzinowym programie nie zabrakło konkursów z nagrodami. Przed nami koncerty, kolejne konkursy i oczywiście prezenty. Słuchacze mogą wziąć aktywny udział w przygotowanych atrakcjach telefonicznie lub za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ten sposób stacja przyłącza się do akcji #zostańwdomu i zachęca do słuchania audycji przez darmową aplikację mobilną, internet i odbiorniki DAB+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Jak bezpiecznie korzystać z internetu?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 17:15
Co można ujawnić podczas korzystania z internetu, a co lepiej zachować dla siebie? jak traktować innych jego użytkowników? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń