Polskie Radio Dzieciom

Wrześniowe smaki i zapachy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 21:12
W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom spróbowaliśmy różnych odmian śliwek, obejrzeliśmy pomidory w niemal wszystkich kolorach świata i sprawdziliśmy w jakich kwiatach uwijają się teraz pracowite pszczoły. Składaliśmy też życzenia ratownikom medycznym z okazji dnia pierwszej pomocy i sprawdziliśmy, czy każdy może takiej pomocy udzielić potrzebującym.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock

Na wrześniowy "Poranek" pełen ciekawostek przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych słuchaczach zaprosiliśmy w piątek od godz. 7.00. do 10.00.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Zapraszamy do słuchania "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom oraz rozmów telefonicznych na antenie. 
Telefon do studia PR Dzieciom: 22 645 20 55

Audycja: Poranek
Prowadzi: Justyna Majchrzak
Data emisji: 10.09.2021.
Godzina emisji: 07.00 

Audycja "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 8.00 do 10.00.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Co oznacza tytuł audycji "Co w smoku piszczy"?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 15:16
Pewnego dnia przed snem Smok Adaś zaczął się zastanawiać, czy tak jak głosi tytuł audycji, rzeczywiście wydaje on odgłosy piszczenia. Zapytał o to swojego towarzysza Wojtka, który poinformował go, że nazwa ta pochodzi od jednego z powiedzeń. Jakiego?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzień Marzyciela. Jakie są największe marzenia słuchaczy PR Dzieciom?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 18:00
Odgrywają bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Często stają się motorem przeróżnych działań, dając potrzebną energię do podejmowania wyzwań przekraczających nawet nasze możliwości. W "Poranku" porozmawialiśmy o marzeniach. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

PR Dzieciom poleca do szkoły: z czego słynie Nambia?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 11:25
Czy to pobliskie wycieczki czy dalekie wyprawy, każdy wyjazd jest okazją do nauki czegoś nowego. Zwłaszcza, jeśli dodatkowo mamy możliwość nawiązania bliskiego kontaktu z naturą, zobaczenia wyjątkowych krajobrazów i poznania miejscowych kultur. Tego samego zdania jest Ania Olej Kobus, autorka książki o Namibii i gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem" w PR Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Urody. O pięknie zwierząt Tomasz Samojlik

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 19:00
W Międzynarodowym Dniu Urody zastanowimy się nad istotą piękna i poszukamy zwierząt uznawanych za najpiękniejsze. Czy istnieją jakieś kryteria, które wskazują konkretne gatunki?
rozwiń zwiń