!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Przygody Mikołajka w Poranku na antenie PRD

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 10:19
Mikołajek, czyli główny bohater serii książek René Goscinny'ego i Jean-Jacquesa Sempé'a zaistniał 29 marca 1959 w krótkiej historyjce opublikowanej we francuskim dzienniku. Przygody Mikołajka przedstawiono później w kilkunastu książkach. Na ich podstawie powstał także film w reżyserii Laurenta Tirarda.
Pierwsza historyjka o Mikołajku została opublikowana w roku 1959
Pierwsza historyjka o Mikołajku została opublikowana w roku 1959Foto: FLICKR/keriluamox/C.C 2.0

Mikołajek to chłopiec, który mieszka we Francji i chodzi do szkoły podstawowej. Tak jak rówieśnicy, odrabia lekcje, spędza czas z przyjaciółmi, bawi się i figluje. Mikołajek się nie nudzi, bo zawsze znajduje się w centrum jakiegoś zamieszania, którego sam niejednokrotnie jest pomysłodawcą. Oczywiście stara się pomagać rodzicom, chcąc być przykładnym dzieckiem, ale zwykle nie wychodzi to tak, jak sobie życzył, a wręcz odwrotnie i pomoc Mikołajka powoduje niemałe kłopoty. Nic jednak straconego, bo to właśnie perypetie chłopca sprawiają, że Przygody Mikołajka są tak lubiane przez dzieci i młodzież.   

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

O Mikołajku rozmawialiśmy w Poranku na antenie Polskiego Radia Dzieciom. 

Posłuchaj
179:18 2023_01_25 07_00_28_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 25 stycznia godz. 07:00

 

Audycja: Poranek

Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 25.01.2023
Godzina emisji: 7.00 - 10.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz także
Czytaj także

Słodka historia pączków. "Ferie z książką" w PRD

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 22:55
Kiedyś słone i twarde, dziś pachnące drożdżami, wypełnione po brzegi konfiturą. "Jedno z najbardziej tradycyjnych polskich ciast" - tak o pączkach pisał Mikołaj Rej. W środowym "Poranku", w przeddzień Tłustego Czwartku poznamy ich słodką historię.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowy Dzień Czekolady. Wyprawa do fabryki czekolady

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 10:10
Soczystych, zielonych tuzin ma spódniczek, chętnie ją chrupiemy, jak niejeden króliczek. Domyślacie się, o jakie warzywo może chodzić? Odpowiedzi szukajcie w Poranku na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zwierzęta żyjące w Australii

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 16:00
W Australii jest bardzo dużo różnych zwierząt. Niektóre z nich żyją tylko tam i nie można ich spotkać na żadnym innym kontynencie. Takie zwierzęta to endemity.  Najbardziej znane zwierzęta w Australii to kangury, które są bardzo skoczne - potrafią skoczyć aż na trzy metry w górę. Kangury są torbaczami, co oznacza, że małe kangury przebywają w torbie swojej mamy. W Australii żyją też koale, kazuary, kolczatki australijskie, emu, a także węże, pająki i jaszczurki i wiele innych.
rozwiń zwiń