Polskie Radio Dzieciom

Dzień Chleba. Od ziarenka do bochenka

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2023 16:42
W Dniu Chleba (16.10) rozmawialiśmy ze słuchaczami o tym, w jaki sposób wypiekany jest chleb, jak uzyskuje się do niego ziarno i z niego mąkę. Przyjrzeliśmy się tym dawnym sposobom wypiekania chleba, ale także rodzajom chleba, który wypiekany jest w Polsce i na świecie. Zapraszamy!
Ciekawostki o chlebie w audycji Polskiego Radia Dzieciom
Ciekawostki o chlebie w audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: shutterstock/Scorpp

Chleb żytni, razowy, orkiszowy czy na zakwasie? W poniedziałek (16.10) w studiu Polskiego Radia Dzieciom zapachniało świeżym chlebem. Tego dnia w audycji "Poranek" kosztowaliśmy świeżego chleba i przyglądaliśmy się procesowi w jaki powstaje od samego ziarenka do finalnego bochenka.

Jakie pieczywo jest ulubionym wyborem naszych słuchaczy. Czy są to bajgle czy kajzerki, a może chleb z ziarnami słonecznika?

Posłuchaj
59:39 2023_10_16 06_59_57_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 16 października godz. 07:00

Posłuchaj
59:12 2023_10_16 08_00_10_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 16 października godz. 08:00

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM PRZEZ CAŁĄ DOBĘ <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Pieczywo świata

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 07:00
Tak wiele rzeczy może nam się przejeść, ale jest jedna, która smakuje zawsze :)
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sikorki w Polsce. Co robią wczesną jesienią?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2023 16:00
Modraszka, bogatka, sosnówka, czarnogłówka, czubatka, uboga... W Poranku Polskiego Radia Dzieciom zabraliśmy was do świata sikorek. Powiedzieliśmy o tych, które możecie zaobserwować za oknem, ale też o pewnej sikorce, która zamieszkała na kartach książki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sekrety ludzkiej twarzy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 17:00
Jakie tajemnice skrywa ludzka twarz? Co o ich właścicielu mówią oczy, nos, zmarszczki, piegi czy zarost? Jak zmienia się twarz pod wpływem emocji i jak je odczytywać? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń