Polskie Radio Dzieciom

W Walentynki o uczuciach rozmawiamyliśmy z Grzegorzem Kasdepke

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2024 23:00
Czy uczucia to to samo co emocje? Jakie znamy uczucia, jak je dzielimy i do jakich zaliczamy miłość? Jak rozumieją pojęcie miłości nasi słuchacze i kogo kochają najmocniej na świecie? 
O uczuciach i emocjach w Dniu Walentynek rozmowa z Grzegorzem Kasdepke
O uczuciach i emocjach w Dniu Walentynek rozmowa z Grzegorzem KasdepkeFoto: Wojciech Kusiński/Polski Radio

W rozważaniach na temat uczuć pomógł nam gość Grzegorz Kasdepke, autor m.in. "Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami". 

Posłuchaj
58:22 2024_02_14 08_01_10_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 14 lutego godz. 08:01

 

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.
Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom: 22 645 20 55

Audycja: Poranek w Polskim Radiu Dzieciom
Prowadziła: Martyna Chuderska
Gość: Grzegorz Kasdepke - autor
Data emisji: 14.02.2024
Godzina audycji: 7.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Jak zachęcić dzieci do czytania książek?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2023 09:00
Chociaż w ubiegłym roku można było zaobserwować niewielki wzrost poziomu czytelnictwa w kraju, liczba osób, które czytają jest wciąż niesatysfakcjonująca. Zmienić to może m.in. zachęceni dzieci do sięgnięcia po różnego rodzaju lektury, a także akcje Narodowego Czytania. Najbliższe takie wydarzenie odbędzie się 4 września, kiedy to w różnych miejscach w Polsce odczytywana będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. O czytaniu i książkach opowiedziały w "Strefie Rodzica" Monika Chilewicz, była właścicielką księgarni, w której pomagała rodzicom dobierać książki dla dzieci i młodzieży oraz Anna Andrzejewska, socjolog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziękujemy za przysłane kartki walentynkowe! Dedykacje usłyszymy w audycjach PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2024 13:16
Z okazji Święta Zakochanych, Polskie Radio Dzieciom zaplanowało szereg atrakcji – między innymi specjalne audycje związane ze Świętem Zakochanych, Dziecięcy Koncert Życzeń, a także wyjątkową zabawę, która polegała na wykonaniu kartki walentynkowej z życzeniami dla najbliższych. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom oraz w mediach społecznościowych stacji. Tego dnia w audycji "Poranek" porozmawiamy o uczuciach z Grzegorzem Kasdepke. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielka miłość małych ludzi. Jak nauczyć dzieci właściwego rozumienia uczuć?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 13:44
Jak wyglądają "objawy" miłości i przywiązania u dziecka, które rozwija się w zdrowy i właściwy sposób? Na co należy zwrócić uwagę i jak dbać o to, aby dziecko właściwie rozumiało miłość, nie myliło jej z innymi emocjami i wiedziało jak zareagować, kiedy ktoś mógłby chcieć jej nadużyć? Gośćmi Joanny Ficińskiej była psycholog Marta Bąkowska z Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" oraz Lucyna Kicińska, wieloletnia szefowa telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zapraszamy do lektury i do wysłuchania audycji!
rozwiń zwiń