Polskie Radio Dzieciom

W "Poranku" Dzień Klejnotów [SŁUCHAJ OD 7.00]

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 18:00
W audycji Polskiego Radia Dzieciom powiemy o wszystkim tym, co dla nas cenne i ważne. Co może być naszym klejnotem. Ale także o najbardziej cennych i najpiękniejszych kamieniach szlachetnych takich jak szafiry, szmaragdy, rubiny czy diamenty.
.
.Foto: Bjoern Wylezich / Shutterstock.com

Klejnotów poszukamy także w bajkach. Jeśli słuchacze Polskiego Radia Dzieciom znają bajki w których występują klejnoty, zapraszamy do dzielenia się tymi ciekawostkami w audycji "Poranek". Startujemy jak zawsze o godzinie 7.00.

Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom
22 645 20 55

  


Audycja: Poranek w Polskim Radiu Dzieciom
Prowadzi: Jacek Zawada
Data emisji: 23.02.2024
Godzina audycji: 7.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

O teatrze w którym główną rolę grają lalki

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2022 22:41
Spektakle lalkowe to takie, w których występują lalki poruszane przez aktorów. Taki aktor może być zarówno ukryty, jak i widoczny na scenie, traktując lalkę jako scenicznego partnera. Aktor, który porusza lalką, a więc ożywia ją na scenie nazywany jest lalkarzem bądź animatorem. Właśnie do teatru lalek wybrał się ostatnio smok Adaś, prowadzący Poranek w PRD. O swoich przeżyciach postanowił opowiedzieć w audycji. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znaczki o zapachu kawy albo lawendy. Trójkątne, okrągłe, pięciokątne. Dzień filatelisty

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2024 11:00
Znaczki pocztowe to małe dzieła sztuki. Na malutkim kawałku papieru mieści się wiele ciekawych elementów zawierających mnóstwo rozmaitych niuansów. Najczęściej znaczki drukowane są na papierze, choć w Polsce, do tej pory zdarzyło się, że dwa rodzaje znaczków wydrukowano na jedwabiu. Niektóre znaczki nadal drukowane są na różnego rodzaju foliach. Szóstego stycznia przypada Dzień Filatelisty. Czy tradycyjny klaser można zamienić na elektroniczny?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hipopotamy i piranie. Niespodziewane partnerstwo w środowisku wodnym

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 16:51
W świecie przyrody czasami zdarzają się zaskakujące kombinacje. Jednym z takich niezwykłych partnerstw jest wspólne występowanie hipopotamów i piranii w jednym basenie w przestrzeni ogrodu zoologicznego. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to dwie zupełnie różne grupy zwierząt, związane z odmiennymi środowiskami życia, to okazuje się, że w niektórych przypadkach mogą dzielić przestrzeń i tworzyć niezwykłe symbiozy. W Dniu Hipopotama w Polskim Radiu Dzieciom przyglądamy się życiu i obyczajom tych niezwykłych zwierząt.
rozwiń zwiń