Polskie Radio Dzieciom

Stolarstwo to pasja dla każdego. Od czego zacząć?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2024 17:30
- Już kiedy byłam mała, to zawsze najpierw próbowaliśmy z tatą zrobić coś własnoręcznie, zanim wybraliśmy się do sklepu żeby to kupić. Dzięki temu złapałam dryg do pracy. A to co zrobimy samodzielnie zawsze będzie bardziej oryginalne, niż kupione, zachęcała w "Poranku" Cecylia Bucholc czyli Gepetta, która wraz z córką Luną prowadzi warsztaty stolarskie dla małych i dużych.
Stolarstwo tematem audycji Polskiego Radia Dzieciom
Stolarstwo tematem audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: Shutterstock.com

Młotek, wiertarka, piła i papier ścierny to nie są zabawki i nieczęsto można je spotkać w ręku dzieci. Jednak są tacy, którzy bardzo chcą się nauczyć obsługi tych narzędzi, a w przyszłości wykonywać nawet różne skomplikowane zadania z ich zastosowaniem. To właśnie dlatego w wielu miejscach organizowane są warsztaty stolarskie nie tylko dla dorosłych, ale także i dla dzieci.

Cecylia i Luna od dawna wspólnie majsterkują i wykonują różne przedmioty z drewna. - Mama zrobiła mi kiedyś stolik na kółkach i domek dla lalek, w którym nikt nie mieszka, ale można się w nim fajnie bawić - powiedziała Luna, zaś jej mama dodała, że jest to domek sensoryczny stworzony według jej własnego projektu, w którym za pomocą odpowiednich kluczy można otwierać różne komnatki i ćwiczyć umiejętności manualne.

Cecylia Bucholc doradziła też jak kształtować swoje umiejętności stolarskie i od czego warto zacząć. - Najlepiej wybrać na początek jakąś niewielką rzecz, stary mebel lub spróbować coś udoskonalić. Mam na przykład szafkę kuchenną, do której wewnętrznego frontu przyczepiłam koszyczki, żeby pewne drobiazgi mieć pod ręką i nie szukać ich gdzieś głęboko - opowiedziała Gepetta, po czym dodała, że takich pomysłów jak udoskonalić nasze meble warto poszukać w internecie, a takie inspiracje bardzo ułatwiają życie.


Posłuchaj
19:47 2024_03_19 08_00_05_RadioDzieciom_Poranek.mp3 "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom

 

   


Audycja: Poranek w Polskim Radiu Dzieciom
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 19.03.2024
Godzina audycji: 8.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Wspólne czytanie z dzieckiem. Dlaczego to takie ważne?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2024 20:52
Zdaniem psychologów głośne czytanie dzieciom obniża stres, agresję i podatność na depresję, a dodatkowo jeśli wejdzie nam w nawyk buduje silne więzi i oczywiście wspólne wspomnienia, bo bajki z dzieciństwa pamięta się przecież całe życie! Jak wygospodarować 10 min na codzienne czytanie lub opowiadanie bajek? Podpowiemy w Poranku w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Buszowanie w bibliowozie w poszukiwaniu literackich skarbów. Grzegorz Kasdepke o książkach swojego dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2024 18:41
Grzegorz Kasdepke, znany polski autor literatury dziecięcej i młodzieżowej, podzielił się w audycji Polskiego Radia Dzieciom swoimi dziecięcymi doświadczeniami. Jako mieszkaniec Białegostoku ferie spędzał głównie w domu albo na pobliskiej górce, gdzie zjeżdżało się na byle czym. Niezwykłą przygodą było dla małego Grzesia buszowanie w bibliowozie w poszukiwaniu literackich skarbów. Zapraszamy do lektury i wysłuchania załączonego zapisu audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie i praca mieszkańców dawnej wsi. "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 12:18
- Każdy z nas ma wśród swoich przodków osoby, które mieszkały na wsi, nawet jeśli sami o tym nie pamiętamy, dlatego warto dowiedzieć się jak kiedyś wyglądały domy, jak ubierali się ludzie i jakie były ich zwyczaje - powiedziała Małgorzata Jaszczołd z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. 
rozwiń zwiń