!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wakacje pod namiotem to jest coś!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2022 10:56
Namiot to schronienie, które składa się z materiału rozpostartego na specjalnej ramie. Posiada również specjalne linki napinające. Namioty mogą mieć różne gabaryty, a niektóre z nich do złudzenia przypominają domki! Są także namioty ogrzewane, w których rzeczywiście możemy poczuć się jak w domu. Wybierając się na wakacje pod namiotem, warto przygotować sobie coś wygodnego do spania, na przykład karimatę, śpiwór bądź materac. Jeśli noce są ciepłe, wystarczy przykryć się kocem. 
Biwakować można na kempingach bądź w wyznaczonych miejscach w lesie.
Biwakować można na kempingach bądź w wyznaczonych miejscach w lesie. Foto: wavebreakmedia/shutterstock.com

Biwakować można na kempingach bądź w wyznaczonych miejscach w lesie. Wakacje na łonie natury pozwalają nam słuchać śpiewu ptaków i witać wschodzące słońce o poranku. Spędzając czas pod namiotem musimy przygotować się na obecność owadów, które są nieodłączną częścią przyrody. Mimo wszystko odpoczynek pod namiotem ma zdecydowanie więcej plusów i pozwala rzeczywiście odpocząć i oderwać się na chwilę od życia codziennego.  

Posłuchaj
118:05 [DAB]Dzieciom (PCM) 23 sierpień 2022 08_00_14.mp3 Wakacje pod namiotem to jest coś! Poranek/Polskie Radio Dzieciom_23.08.2022

W Poranku na antenie Polskiego Radia Dzieciom prześledziliśmy historię namiotów. Dawne namioty różnią się nieco od współczesnych. Pierwowzorem namiotów były domki zbudowane z gałęzi, zwane szałasami. Takie szałasy z pewnością potrafią zbudować słuchacze, którzy są harcerzami! 

Audycja: Poranek

Prowadzi: Martyna Chuderska

Data emisji: 23.08.2022

Godzina emisji: 08:00

Wstawaj, szkoda dnia! My budzimy lepiej niż budzik, kogut i wiadro wody!

Poranek to najlepszy czas na odkrywanie jak piękny i ciekawy jest świat. Kiedy inni jeszcze śpią, my nie tracimy czasu. Po cichutku i na paluszkach skradamy się aby sprawdzić jak żyją mrówki, ile książek jest w bibliotece i czy warto przeprowadzić się na bezludna wyspę. A kiedy świat wreszcie budzi się do życia, mamy już dużo energii i pomysłów na cały dzień!

Zapraszają: Martyna Chuderska (pn-czw.) i Justyna Majchrzak (pt.).

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Jak bawić się z dzieckiem latem? Rodzicielstwo przez zabawę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 13:45
Niewątpliwie czas spędzony z maluchem korzystnie wpływa na jego rozwój, ale też relacje rodzinne. W wakacje, kiedy dzieci nie chodzą do szkoły czy przedszkola możemy wykorzystać dodatkowy czas na wspólne bawienie się na kocyku. Co więcej, zabawy te nie muszą być skomplikowane, by były atrakcyjne dla najmłodszych. O tym, jak połączyć rodzicielstwo i rozrywkę opowiedziała w "Strefie Rodzica" Estera Wocial, autorka profilu na Instagramie "Z mamą się nie nudzę".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś i smok Adaś na wakacjach już nie podsłuchują?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 12:12
Miś Michaś i smok Adaś robią sobie wakacje od podsłuchiwania? Przecież nawet najbardziej zgrani współpracownicy muszą czasem odpocząć. Okazuje się jednak, że jedno nie wyklucza drugiego, a nasi przyjaciele moją odpoczywać i podsłuchiwać jednocześnie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczna podróż w kosmos. Przyglądamy się Plutonowi 

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022 13:24
Do 24 sierpnia 2006 roku Pluton uznawany był za jedną z planet Układu Słonecznego. Kolejno od Słońca były więc planety: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun oraz Pluton. Ta ostatnia, czyli położona najdalej od Słońca, a przy tym najmniejsza planeta nosi obecnie miano planety karłowatej, a to oznacza, że wymieniając planety Układu Słonecznego, musimy ją pominąć. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom na pikniku "Lata z Radiem w Jakuszycach"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2022 09:23
Zakończenie wakacji 2022 z Polskim Radiem Dzieciom odbyło się Jakuszycach, gdzie odbył się ostatni w tym sezonie Familijny Piknik dla słuchaczy - mieszkańców oraz turystów, spędzających wakacje w malowniczej Szklarskiej Porębie i okolicach. Była to okazja do wzięcia udziału w konkursach i specjalnie przygotowanych aktywnościach dla całych rodzin.  O dobrą atmosferę podczas pikniku dbali prowadzący – dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń