Polskie Radio Dzieciom

Dzień św. Patryka - czyli wszystko co zielone

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 13:29
W piątkowym "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedzieliśmy o naturalnych fabrykach tlenu, czyli roślinach. Sprawdziliśmy gdzie na świecie jest najwięcej lasów, a gdzie jest zieleni najmniej. Zawarliśmy znajomość z Czarnoksiężnikiem ze Szmaragdowego Grodu i sprawdziliśmy, z jakich owoców można by zrobić zieloną galaretkę. Był też slalom przez zielone pytania - dla chętnych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/BushAlex

Zapraszamy do wysłuchania zielonego "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom!

Posłuchaj
178:55 2023_03_17 07_00_10_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 17 marca godz. 07:00

 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Poranek

Prowadzi: Justyna Majchrzak
Data emisji: 27.03.2023
Godzina emisji: 7.00 - 10.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Niedźwiedzie polarne i ich zwyczaje

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2023 07:00
Biały niedźwiedź nazywany jest niedźwiedziem polarnym. To gatunek dużego ssaka z rodziny niedźwiedziowatych. Chociaż świetnie radzi sobie na lądzie, miś polarny postrzegany jest jako ssak morski, bo ma ścisłe związki z morzem. Niedźwiedź polarny w dużej mierze prowadzi morski tryb życia, a jego długie, zwężające się ciało nadaje mu opływowy kształt, który pomaga w pływaniu. W audycji "Poranek" w PRD poznamy ciekawostki o niedźwiedziu  - ile waży, jaki jest duży, gdzie mieszka, jak długo żyje i czym się żywi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rogi, kły i pazury. Słuchaj "Poranka" w czwartek od 7.00

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2023 11:23
Czy zastanawialiście się nad tym, jaka jest różnica między rogami a porożem? Wiedzieliście, że wszystkie jadowite węże mają kły a kotem, który nie potrafi chować pazurów jest gepard? W czwartkowym "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom zaprosimy do świata zwierząt, które wyposażone zostały w imponujące rogi, kły i pazury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Kwiaty na Dzień Kobiet czyli o motywie kwiatów w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 12:15
Kwiaty są jednym z popularniejszych motywów w muzyce, a ich znaczenie może być bardzo zróżnicowane, od romantycznego po symboliczne. "La Primavera" - Antonio Vivaldiego czy "La Vie en Rose" - Edith Piaf  to tylko przykłady! 
rozwiń zwiń