Polskie Radio Dzieciom

Jak dobrze rozpocząć rok szkolny

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 10:00
W wakacje dzieci przestają myśleć o tym, co w szkole było trudne, zarówno w kwestii edukacyjnej jak dotyczącej relacji między nimi, a rówieśnikami. Tymczasem wakacje się kończą i znów trzeba do spraw szkolnych wrócić. Jak to zrobić, żeby powrót był bezbolesny dla dzieci i dla rodziców? O tym w załączonej audycji.
Audio
  • Co zrobić, żeby łatwiej było wrócić do szkoły. (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Zdjęcie ilustracyjne

Gościem „Strefy rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom była Ewa Świerżewska – Qulturka.pl, organizatorka panelu dyskusyjnego "Dziecko w szkole i po szkole. Czyli wspieraj rozwój i pokazuj możliwości”.

- Postanowiliśmy zorganizować ten panel bo wrzesień to czas ciężki zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Trzeba się przestawić zupełnie na nowe funkcjonowanie i myślenie – powiedziała Ewa Świerżewska, gośc audycji. - Chcemy pokazać, że da się to zrobić i że są na to różne sposoby.

- Będziemy rozmawiać o tym, jak ten nadchodzący czas szkoły dobrze sobie zorganizować, zarówno w kontekście rodziców jak i dzieci. Porozmawiamy m.in. o zajęciach dodatkowych, o wychowaniu przez sport, o słomianym zapale naszych dzieci, a także o dziecku w świecie wirtualnym – dodała organizatorka panelu dyskusyjnego.

Panel dyskusyjny „Dziecko w szkole i po szkole. Czyli wspieraj rozwój i pokazuj możliwości” odbędzie się 5.09. godz. 18.00 w Domu Mody Kliff w Warszawie. Wstęp jest wolny!

Audycję prowadziła Joanna Ficińska.

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

"Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Data emisji: 22.08.2018.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Duży nacisk jest kładziony na  realizowanie misji edukacyjnej i przestrzeganie poprawności językowej.

Autorzy audycji starają się pomagać rodzicom w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań w trudnym procesie wychowania dzieci. Poprzez audycje pełne dźwięków wspomagają rozwój dziecięcej wyobraźni i ich kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy. 
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę słowa i  przekazu. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca/ aplikacja), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wartościowymi wydawnictwami, teatrami, kinami, patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Podczas wydarzeń  dziennikarze przeprowadzają wywiady z organizatorami, przygotowują relacje radiowe, prowadzą animacje na miejscu ( np. w przerwach spektakli dla dzieci).

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ - tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo


Zobacz także
Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 17:55
Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kultura dla dzieci od wczesnego dzieciństwa na drodze do rozwoju i otwartości dziecka

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 09:00
W jakich miejscach szukamy kontaktu z kulturą? Gdzie można spotkać się z działaniami kulturalnymi, a o tym nie wiemy? Tylko w Warszawie działają Domy Kultury, których oferta kulturalna zajęć może przyprawić o zawrót głowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

5 wakacyjnych pomysłów na budowanie więzi taty z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 10:00
W ciągu roku szkolnego może brakować czasu na aktywności, które najmocniej budują więź między dzieckiem i tatą. Dlatego warto dwa razy przemyśleć wakacyjne plany. Dopiero za rok nadejdzie równie sprzyjający czas na zacieśnianie relacji.
rozwiń zwiń