X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

O kreatywnym opowiadaniu bajek

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 23:55
Jak zacząć opowiadać dzieciom historie, które samemu się wymyśliło? Gdzie szukać inspiracji i jak unikać wpadania w nowe, własne schematy?
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay/CC0

"Za czterema górami i pięcioma rzekami"... Zaraz, zaraz - a nie było ich siedem? Być może tak zareagowałoby dziecko, które usłyszałoby od rodzica bajkę wyłamującą się z odwiecznego schematu historii zaczynających się od słów "Dawno, dawno temu..."

W czasach, gdy dzieci bodźcowane są z różnych stron kolorami i błyskotkami, opowiadanie zwykłych bajek wydaje się być nie na czasie. Ale można zrobić to inaczej, bardziej kreatywnie, z autorskim wkładem rodzica.

O tym rozmawiamy z mistrzami opowiadania wciągających historii: Panem Poetą (panpoeta.pl) i Tatusiem-bajarzem (copydaddy.blogspot.com).

Audycje prowadził Marcin Perfuński (supertata.tv).

Data emisji: 03.12.2018

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także

Czytaj także

Rola przedszkola w życiu dziecka

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 23:59
Rodzice często zwracają baczną uwagę na wybór szkoły dla swoich podopiecznych. Jednak najszybszy rozwój dziecka dokonuje się wcześniej, od trzeciego roku życia. Jak ważne jest przedszkole dla dziecka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hans Christian Andersen

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 19:19
Brzydkie kaczątko, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Królowa Śniegu -  to tylko kilka z pięknych i mądrych baśni, które napisał ten słynny duński pisarz. Swoje utwory pisał również z myślą o dorosłych - w poetycki sposób opowiadają o najważniejszych dla człowieka sprawach, o dylematach życia, ludzkich marzeniach i tęsknotach, o niegodziwości i o miłości, o pięknie świata i o nieuchronnej śmierci.
rozwiń zwiń