X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Bariery w karmieniu piersią

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 11:00
Kobiety karmiące piersią zderzają się z wieloma ograniczeniami w przestrzeni publicznej. Wyprasza się je z restauracji albo sugeruje schowanie się z dzieckiem w ubikacji. Bywa, że są wyśmiewane podczas karmienia w miejscach publicznych albo wręcz obrzuca hejtem w Internecie.
Audio
  • Karmienie piersią w przestrzeni publicznej (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom)_29.07.19
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Evgeny Atamanenko/Shutterstock.com

Jak można je wspierać w tej jakże potrzebnej i naturalnej czynności? Co może zrobić państwo, ustawodawcy lub samorządy, by sfera publiczna była przyjaźniejsza kobietom karmiącym? Co możemy zrobić my - mężowie, partnerzy - by pomóc mamom naszych dzieci w karmieniu piersią?

O tym porozmawialiśmy w Strefie Rodzica w Polskie Radio Dzieciom z kobietami, które działają na tym polu. Gośćmi Marcina Perfuńskiego były Agata Aleksandrowicz z bloga Hafija.pl i Fundacja Promocji Karmienia Piersią, Paulina Róg z bloga Mamy pomysł - mamypomyslna.pl, Dietetyk Paulina Róg, Monika Lewandowska z M. Lewandowska - fotografia.

Okazją do rozmowy jest trwający w dniach 1-7 sierpnia Światowy Dzień Karmienia Piersią (WABA World Breastfeeding Week), a także organizowane przez Hafiję w ramach wspomnianego tygodnia Leśne śniadanie mam karmiących piersią #wbw2019.

--

Audycja: Strefa rodzica 

Prowadzi: Marcin Perfuński

Data emisji: 29.07.2019

Godzina emisji: 21.00

jo


Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica rodzicielstwo
Zobacz także

Czytaj także

Jak wychować szczęśliwego geniusza?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 13:30
Wychowanie, edukacja czy spełnianie dziecięcych marzeń, to dla współczesnych rodziców niezwykle ważne kwestie. Jak zachować właściwe proporcje pomiędzy tym, czego pragną rodzice, a czego ich dzieci – o tym w dzisiejszej ”Strefie rodzica”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rola dziadków w wychowaniu dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 09:00
Bycie dziadkiem może nieść wiele radości. Po czasie zabiegania i pośpiechu w okresie rodzicielstwa, przychodzi upragniony czas spokoju i większej uważności. Dziadkowie mają więcej cierpliwości, mniejsze obciążenie i większy dystans także w kwestii wychowania dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przygotować dziecko do żłobka

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 10:00
Idąc do żłobka dziecko wkracza w zupełnie nowy, nieznany dla niego świat. Jest to często pierwsze rozstanie z rodzicami. Jak pomóc dziecku przetrwać czas rozstania i tęsknotę, a także jak rodzice powinni przygotować siebie samych do rozstania z dzieckiem? O tym w załączonej audycji.
rozwiń zwiń