Polskie Radio Dzieciom

Czego możemy nauczyć się od dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 23:57
Czy dorośli mogą uczyć się od dzieci? Okazuje się, że od małego człowieka można nauczyć się szczerości, bezpośredniości albo eksperymentowania. Czego jeszcze nauczą rodziców ich własne pociechy?
Audio
  • 2.01.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: facebook.com/pg/fundacjapomozmydzieciom

O tym rozmawiamy z gościem Polskiego Radia Dzieciom, Agnieszką Dydycz, pisarką książek dla dorosłych i dla dzieci, założycielką Fundacji Pomóżmy Dzieciom, prowadzącą szkolenia i warsztaty rozwoju osobistego.

mat. ilustracyjnemat. ilustracyjne / agnieszka-dydycz.com

Rozmawiała: Joanna Ficińska

Data emisji: 2.01.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Improwizacja dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 23:57
Nauka improwizacji pomaga w aktywnym słuchaniu, komunikacji, uczy, jak być otwartym na pomysły, szybko reagować, używać wyobraźni, współpracować, używać właściwie swoich emocji, angażować się. Wszystkie te umiejętności są niezbędne do właściwego komunikowania się z innymi. I z samym sobą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauka samodzielności czyli plan daltoński

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 23:57
Rozpoczęcie wprowadzania planu dnia już od najmłodszych lat to dziś niezwykle ważny element w rozwoju dziecka i zupełnie nowe spojrzenie na jego edukację. Plan daltoński to nauka samodzielności, odpowiedzialności oraz współpracy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Publiczne wystąpienia dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 23:57
Wystąpienia publiczne - po co one dzieciom? Czy powinniśmy uczyć je wystąpień publicznych od maleńkości? Jak robić to poprawnie i skąd czerpać na ten temat wiedzę?
rozwiń zwiń