Polskie Radio Dzieciom

Kampania edukacyjna "PrzyGOTUJMY lepszy świat!"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 23:33
Drobna zmiana na talerzu może wpłynąć na nasze zdrowie i środowisko. W ostatnich latach świadomość dotycząca zdrowego odżywiania sukcesywnie rośnie. Na lepsze zmieniają się również nasze nawyki żywieniowe. Zmiany te postępują jednak bardzo powoli. Można to zmienić, od nas zależy nie tylko nasze zdrowie, ale i dobro całej planety!
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Wciąż brakuje przystępnie zaprezentowanych i uporządkowanych źródeł na temat zdrowej, urozmaiconej diety oraz jej wpływu na środowisko. Obecnie aż 75% spożywanego przez ludzi jedzenia pochodzi z uprawy zaledwie 12 gatunków roślin oraz hodowli 5 gatunków mięsa.

Zależność od tak niewielkiej liczby pokarmów szkodzi zarówno nam, jak i naszej planecie.

Posłuchaj
58:27 [DAB]Dzieciom (PCM) 27 październik 2020 22_00_35_SR_2_JAS_.mp3 27.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Trwa kampania edukacyjna dla klas 1-3 szkół podstawowych "PrzyGOTUJMY lepszy świat".

W ramach programu oferowane są m.in. interaktywne lekcje spełniające wymogi programowe MEN, które mogą zostać wykorzystane przez nauczycieli. Do kampanii mogą przyłączać się szkoły, które otrzymują darmowe materiały edukacyjne.

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Joanna Lotkowska z ProVeg, międzynarodowej organizacji pozarządowej działającej na rzecz budowania świadomości żywieniowej.

Audycję przygotowała i prowadziła Aleksandra Jasińska-Klimaszewska 

Data emisji: 27.10.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Trening koncentracji dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 23:35
Współczesna szkoła uczy wielu umiejętności, jednak nauce i rozwijaniu umiejętności koncentracji uwagi poświęca się bardzo mało czasu lub wcale. Jednak to właśnie umiejętność koncentracji okazuje się często kluczowa we współczesnym świecie przepełnionym bodźcami i nadmiarem informacji. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

 Dlaczego ciekawość jest istotna w wychowywaniu dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 08:00
Słuchaj i obserwuj dziecko przynajmniej tyle samo czasu ile do niego mówisz. Między potokiem słów a milczeniem jest spora przestrzeń - no właśnie - na co?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozwój z końmi, czyli o sztuce efektywnej komunikacji

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 14:00
Możemy poprawić nasze stosunki z bliskimi czy działanie w zespole dzięki warsztatom, na których poznajemy nasze racje z końmi.
rozwiń zwiń