X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Mierząc się z doświadczeniami własnego dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 23:55
To, jak postrzegamy i wychowujemy własne dzieci, jest sumą naszej wiedzy, wielu życiowych doświadczeń i wpływu otoczenia, ale także mniej lub bardziej uświadomionych przekonań, które kształtują naszą wizję rodziny.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Wiele wzorców dotyczących rodzicielstwa, postaw, które uznajemy za jedynie słuszne, ma źródło w naszym dzieciństwie, zachowaniach rodziców, relacjach w naszej rodzinie i emocjach, które wtedy były naszym udziałem.

shutterstock_248596873 (1).jpg
Pozytywna dyscyplina w szkole i przedszkolu

Warto zatem wrócić myślą do tego czasu i przyjrzeć się, jakie są źródła naszych zachowań i czy nie powielamy pewnych niekorzystnych wzorów, które pochodzą z doświadczeń naszego dzieciństwa. 

Zmierzenie się ze wspomnieniami i traumami tego czasu może nie być łatwe, ale często to one właśnie nie pozwalają nam zrealizować się w pełni, jako rodzicom.

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Katarzyna Kubiczek, Laboratorium Relacji, pedagog, socjoterapeutka oraz certyfikowana trenerka Familylab Association, mama 3 dzieci.

Posłuchaj
58:55 Dzieci_AAC 2020_12_16-21-00-17_SR_1_JAS_.mp3 16.12.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica) 

Audycję przygotowała i prowadziła Aleksandra Jasińska-Klimaszewska 

Data emisji: 02.12.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Gdy emocje dziecka biorą górę, czyli sztuka samoregulacji

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 23:35
Różne historie mogą się przytrafić każdemu dziecku w wieku wczesnoszkolnym, jego rodzeństwu i opiekunom. Organizacja zdalnej nauki w czasie pandemii, odreagowywanie emocji po powrocie ze szkoły, niska samoocena i niechęć do odrabiania prac domowych, dokuczanie ze strony rówieśników. Takie sytuacje mogą wywołać stres, wybuchy złości, agresję dziecka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak mieć dzieci, pracę i.. energię?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 23:35
Jak łączyć świadome macierzyństwo i ambitną karierę, tak by nie ucierpiała na tym żadna ze sfer życia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas ciszy i zatrzymania

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 23:35
Listopad - czasem ciszy i zatrzymania. Słowa są ważne, ale co się dzieje kiedy jest ich nadmiar? Jak nauczyć się doświadczania i dlaczego warto powalczyć o wyciszenie w rodzinie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozytywna dyscyplina w szkole i przedszkolu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 23:35
Pozytywna dyscyplina to proces wychowawczy, w którym pozytywnie wyznaczamy dzieciom reguł, przekazujemy kompetencje i umiejętności oraz kształtujemy postawy, które uważamy za ważne. 
rozwiń zwiń