X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Psychiatria dziecięca w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 23:55
Pod względem liczby dokonywanych przez dzieci i młodzież prób samobójczych jesteśmy w czołówce Europy. Młodzież od lat i z roku na rok coraz częściej boryka się z chorobami i zaburzeniami psychicznymi.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Epidemia COVID-19 jeszcze bardziej pogłębia ten problem, a psychiatria dzieci i młodzieży to jedne z najbardziej zaniedbanych i zapomnianych oddziałów szpitalnych przez system opieki zdrowotnej w Polsce.

Polska zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem samobójstw dzieci i młodzieży poniżej 19. roku życia. Zabijają się, bo sobie nie dają rady, a wokół są otoczeni morzem niechęci i nietolerancji wobec Innych. 

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Rafał Szymański - wieloletni pracownik warszawskich korporacji, z którym rozmawiamy o doświadczeniach jego i córki z psychiatrią dziecięcą, oraz Janusz Schwertner, dziennikarz portalu Onet, współautor, wraz z Witoldem Beresiem, książki "Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci"

Posłuchaj

118:32 Dzieci_AAC 2021_01_25-21-00-01_SR_PER_.mp3 25.01.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica) 

Zwiększenie dostępności świadczeń i specjalistów, szkolenia, profilaktyka uzależnień cyfrowych oraz bezpłatna całodobowa infolinia i czat dla potrzebujących pomocy. To część propozycji rządu, które mają usprawnić psychiatrię dzieci i młodzieży.

System od lat zmaga się z niedofinansowaniem, brakiem specjalistów czy przeładowanymi oddziałami.

Audycję przygotował i prowadził Marcin Perfuński

Data emisji: 25.01.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Recepta na szczęśliwe dzieciństwo

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 08:05
Wysłanie dziecka do przedszkola wydaje się oczywistością. Ale czy naprawdę musimy nasze dziecko do niego posyłać? Czy robimy to dla dobra dziecka, swojego, czy jest to po prostu swoista tradycja, którą trudno kwestionować? Czy przedszkole jest naszemu dziecku potrzebne? A jeśli uznamy, że tak, to jak przygotować do tego momentu zarówno dziecko, jak i.. siebie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do jakiej szkoły wracają uczniowie?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 23:55
Wielu rodziców, zwłaszcza tych, których dzieci uczestniczą w edukacji wczesnoszkolnej, nurtuje pytanie, jak będzie wyglądał edukacja w po tak długim czasie. Czy będzie to po prostu powrót do szkoły takiej, jaką znaliśmy przed marcem ubiegłego roku?
rozwiń zwiń