X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wpływ pandemii na rozwój zawodowy kobiet

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 21:39
Pandemia koronawirusa zmieniła dotychczasowe życie wielu z nas. Jej skutki są odczuwalne m.in. w sferze zawodowej i prywatnej, zwłaszcza wśród kobiet, których perspektywy rozwoju zawodowego stanęły pod znakiem zapytania. W audycji "Strefa rodzica" rozmawialiśmy o skutkach pandemii na rozwój zawodowy kobiet.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Vadym Pastukh

- Kobiety czują presję na to, żeby być dostępną online niemalże nieustannie – oznajmiła Halina Frańczak, gość audycji, dyrektorka w firmie doradczej. Wynika to z tego, że obecnie w ocenie pracy liczy się nie tylko jakość wykonanych zadań, lecz także dostępność pracownika. Powodem tego jest presja bycia poinformowanym, przy jednoczesnym braku dzielenia wspólnej przestrzeni do pracy, co utrudnia komunikację.

Chociaż większość firm zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, nie zawsze są one w stanie szybko i skutecznie jej zaradzić. Zmiana dotychczasowego modelu pracy, kultury i procesów firmy jest wymagająca i czasochłonna. Jednocześnie trzeba pamiętać, że aktualnie znaczna część uwagi pracodawców skupiona jest na uzyskaniu jak najlepszych wyników, co zapewni im przetrwanie na rynku. Dlatego mimo największych chęci pomocy pracownicom, nie zawsze jest to możliwe.

Posłuchaj
56:25 22.03. Strefa rodzica 2.mp3 Jak wpływ ma pandemia na rozwój zawodowy kobiet? (Strefa rodzica/PRD)_22.03.2021.

To wszystko sprawia, że kobiety zostają zmuszane do dokonywania trudnych wyborów. Wiele z nich myśli o odejściu z firmy, zawieszeniu swojej kariery lub odłożeniu planów założenia lub powiększenia rodziny na później. Jeśli nie uzyskają odpowiedniego wsparcia, takiego jak np. wprowadzenie elastycznego modelu pracy, ich rozwój zawodowy będzie mocno utrudniony. Więcej w załączonej audycji.

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Marcin Perfuński
Goście: Halina Frańczak
Data emisji: 22.03.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Zobacz także

Czytaj także

Osoby wysoko wrażliwe. Jak odnajdują się w trudnym świecie?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 00:00
Większość z nas od czasu do czasu odczuwa przytłoczenie światem swoich emocji, jednak osoby, o których mowa, żyją tak na co dzień. Autorka, psychoterapeutka, sama będąca też osobą wysoko wrażliwą pokazuje, jak zidentyfikować tę cechę u siebie, jak sobie z nią radzić oraz jak ją wykorzystać (tak!) w różnych sytuacjach życiowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proste sposoby na poprawę zdrowia i urody

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 14:57
Wiosna to czas, kiedy przyroda na nowo budzi się do życia. Można powiedzieć, że to samo dzieje się wtedy z nami. Pierwsze promyki słońca sprawiają, że mamy więcej energii, a nasze samopoczucie staje się lepsze. Jest to zatem idealny czas, aby pomyśleć o sobie i podkreślić swoją urodę i zdrowie. Jak przekonują nas do tego goście audycji: Elżbieta Ruman, autorka książki o sposobach dbania o urodę; Anna  Chomiak, instagramerka oraz Emilia Szota – mama i aktywistka, nie trzeba wcale wydawać majątku na specjalistyczne zabiegi w salonach kosmetycznych. Wystarczy, że podejdziemy do tego tematu z innej strony, a dokładniej mówiąc, od wewnątrz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas alergii. Jak skutecznie ją leczyć?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 09:00
Istnieją pewne czynniki oraz substancje, które u niektórych ludzi zostają mylnie rozpoznane przez ich system immunologiczny. Powoduje to wytworzenie przeciwciał, których zadaniem jest zwalczenie tzw. alergenów. Objawami tego procesu jest alergia. Chociaż do tej pory uważana była za dolegliwość szczególną wśród dzieci, reakcje alergiczne mogą wystąpić na różnych etapach naszego życia.
rozwiń zwiń