X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kariera dziecka w mediach społecznościowych. Co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 16:23
Ogromne znaczenie internetu w dzisiejszym świecie nie powinno wzbudzać żadnych wątpliwości. Co więcej, w ciągu ostatnich kilku lat ludzie zauważyli, że bycie aktywnym online może stanowić rodzaj zawodu oraz umożliwić szansę na rozwój kariery. W związku z tym grono osób, które dążą do stania się influencerami stale rośnie, a aspiracje te przejawiają się u dzieci nawet w wieku 10 lat. Chociaż wizja takiej pracy może być atrakcyjna, zapominamy z czym wiąże się działalność na portalach społecznościowych. Dlatego też temat ten został poruszony w Strefie Rodzica przez dziennikarki ze Stacji7 - Zofię Świerczyńską oraz Annę Hazukę.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: fizkes/Shutterstock

- Połowa nastolatek, dokładnie 48% badanych chciałaby w przyszłości zostać youtuberką, instagramerką czy tiktokerką – podkreśliła Zofia Świerczyńska. Jednym z elementów, które mogą zachęcać starsze dzieci i młodzież do wyboru takiej ścieżki kariery jest aspekt finansowy. Tak więc mają one świadomość tego, że zawód ten może być dochodowy. Niemniej jednak, ich marzenia mogą przysłonić rzeczywistość, która kryje się za obiektywem kamer i aparatów. 

Posłuchaj
57:22 28.04. Strefa rodzica - kariera w sm.mp3 Kariera w mediach społecznościowych. Co warto wiedzieć? (Strefa rodzica/PRD)_28.04.2021.

 

Prawdą jest, że działania w tym zakresie rozwijają umiejętności, które mogą się przydać w przyszłości, np. samodyscyplina, kreatywność czy wystąpienia publiczne. Jednakże praca w tym zawodzie wymaga wiele czasu. Co więcej, materiały publikowane w sieci mogą spotkać się z negatywnymi komentarzami, a sama osoba z krytyką. W tym wypadku dużą rolę odgrywają rodzice i ich szybka reakcja, która może zapobiec pojawieniu się depresji czy stanów lękowych.

Rodziców można podzielić na 3 grupy – osoby, które stale akceptują i kontrolują to, co dzieci umieszczają w sieci, robią to przez pewien czas lub nigdy. Z pewnością korzystne byłoby, aby osoby starsze towarzyszyły aspirującym influencerom podczas ich podróży, a nie tylko kontrolowały ich poczynania. Aby to było możliwe, ważne jest poznanie środowiska, w którym dziecko chce pracować oraz zrozumienie ich aspiracji.

W celu zmniejszenia różnic pokoleniowych istotna jest rozmowa, podczas której rodzice mogą uświadomić młodsze osoby m.in. na temat możliwych negatywnych konsekwencji wynikających z  działalności w sieci, np. hejtu. Kluczowe jest także zrozumienie, co kieruje je do wyboru takiego zawodu, gdyż może okazać się, że kryją się za tym niespełnione potrzeby dziecka. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Agata Puścikowska
Goście: Zofia Świerczyńska oraz Anna Hazuka
Data emisji: 28.04.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00. Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica
Zobacz także

Czytaj także

10 zdań budujących pozytywną samoocenę dziecka

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 23:45
To, jak postrzegamy siebie, zależy od wielu czynników. Czasem jest to wynik ciągłego porównywania się z innymi lub bycia porównywanym. Innym razem nasza samoocena jest podyktowana naszymi przeżyciami i tym, jak byliśmy traktowani. W przypadku zachowania dorosłych, wiele rzeczy ma swój początek w dzieciństwie. Tak samo jest również w tym wypadku, dlatego tak ważne jest, by już od najmłodszych lat budować w dzieciach pozytywną samoocenę. W jaki sposób? Zapytaliśmy o to psycholog dziecięcą, Agnieszkę Malinowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sprawność fizyczna kobiet w ciąży". Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 07:55
W bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl jest już dostępny najnowszy, autorski program poświęconego ciąży i macierzyństwu. To trzeci odcinek cyklu, a ich autorką jest Ida Nowakowska - tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna. Premierowe odcinki, przygotowane we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom, można usłyszeć w każdą środę. Tematem najnowszego programu jest "Sprawność fizyczna kobiet w ciąży". Czwarty odcinek już w najbliższą środę 5 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego poród w towarzystwie douli jest zazwyczaj krótszy? Podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 14:37
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl, jest już dostępny 4 autorski podcast na temat roli douli w okresie ciąży i porodu. Dla Polskiego Radia Dzieciom przygotowała go Ida Nowakowska, tancerka i znana osobowość telewizyjna, a także przyszła mama. Dlaczego poród w towarzystwie douli jest zazwyczaj krótszy?
rozwiń zwiń