Polskie Radio Dzieciom

Ida Nowakowska autorką podcastów Polskiego Radia Dzieciom - POSŁUCHAJ!

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 08:00
W bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl można już odsłuchać premierowego, autorskiego programu poświęconego ciąży i macierzyństwu. To pierwszy odcinek cyklu, a ich autorką jest Ida Nowakowska - tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna. Premierowe odcinki cyklu, przygotowane we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom, będzie można usłyszeć w każdą środę. 
Ida Nowakowska w studiu Polskiego Radia Dzieciom
Ida Nowakowska w studiu Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

Z okresem ciąży i macierzyństwa związanych jest wiele dylematów. Jak bezpiecznie przebrnąć przez ten piękny i jednocześnie trudny okres w życiu kobiety i rodziny? Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wysłuchania najnowszych podcastów "Strefa rodzica" przygotowanych przez przyszłą mamę Idę Nowakowską. 

Ida Nowakowska obecnie jest w swojej pierwszej ciąży. Przygotowując podcasty, zwraca się do ekspertów z różnych dziedzin z pytaniami, które ją nurtują. Po rozwiązaniu rozmawiać będzie na tematy bliskie młodym mamom. W rozmowach z gośćmi chce rozwiać wątpliwości i zweryfikować sprzeczne informacje dostępne w sieci. Kierując się swoim doświadczeniem, będzie pomagać kobietom w ich pierwszych macierzyńskich doświadczeniach.

Nowe odcinki będą pojawiały się w każdą środę. Pierwszy z nich zostanie poświęcony diecie kobiet w ciąży. Gościem Idy Nowakowskiej będzie Magdalena Czyrynda-Koleda - dietetyk, współautorka książki "Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy". Rozmowa będzie odpowiedzią na wiele ważnych pytań takich jak: czy to prawda, że kobieta w ciąży powinna jeść za dwoje? Czym jest programowanie metaboliczne? Czy to, co ląduje na talerzu przyszłej mamy, styl życia, jaki prowadzi, ma wpływ na przyszłe zdrowie malucha i czy zmiana w diecie powinna się pojawić od samego początku ciąży? 

Podcasty "Strefa rodzica" można znaleźć w bogatej ofercie stacji już od ponad roku. W nowym cyklu zostaną poruszone takie tematy jak prawo rodzinne, opiekuńcze i oświatowe, zdrowie, psychologia, odpowiedzialne rodzicielstwo. Oprócz Idy Nowakowskiej autorkami niezwykłych rozmów będą: Marta Powałowska, dziennikarka PRD, autorka takich audycji jak m.in. "Dawno, dawno temu" czy "Zapraszamy do stołu"; Agata Puścikowska, autorka środowych wydań audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom; Dr Joanna Neuhoff-Murawska - dietetyk kliniczny; Aleksandra Jasińska-Klimaszewska, prowadząca audycje dla rodziców w Polskim Radiu Dzieciom oraz Joanna Ficińska, redaktor PRD, prowadząca audycje wieczorne.

Każdy nowy podcast będzie dostępny na platformie podcasty.polskieradio.pl

🔶 Zdjęcie do pobrania tutaj

🔶 Rozmowa z Idą Nowakowską do wysłuchania tutaj

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

[Informacja prasowa]

Zobacz także
Czytaj także

"Strefa rodzica". Zdrowie psychiczne w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 16:41
Niewątpliwie okres pandemii dokonał wielu zmian w naszym życiu. Musieliśmy nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości, podczas gdy większość naszych planów, relacji czy marzeń zostało zweryfikowanych. Jedną z porad na odnalezienie się w tej trudnej sytuacji jest skupienie się na teraźniejszości i nierozpamiętywanie tego co było. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Otyłość w czasach pandemii. Jak pomóc dziecku?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 07:00
Czas pandemii to okres zmian nie tylko w życiu prywatnym i zawodowym, lecz także w zakresie naszego sposobu żywienia. Okazuje się, że chodzimy po zakupy spożywcze rzadziej, ale kupujemy więcej jedzenia niż potrzebujemy.  Dodatkowo częściej zaopatrujemy się w różnego rodzaju słodkości. Jeśli dodamy do tego znany już wcześniej problem z niewystarczającą aktywnością fizyczną, zorientujemy się, dlaczego w okresie pandemii wzrasta problem z otyłością wśród dzieci i młodzieży. Temat ten został poruszony w "Strefie Rodzica" przez dr n. med. Michała Brzezińskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak słuchać by dobrze zrozumieć dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 21:10
Żyjemy w czasach, kiedy stale za czymś pędzimy, przez co nierzadko zapominamy o najważniejszych rzeczach, czyli m.in. o pielęgnowaniu kontaktów z własnym dzieckiem. Niektórzy rodzice starają się to robić poprzez próby nawiązywania rozmowy. Czasami jednak wystarczy nic nie mówić, tylko usiąść z dzieckiem i go posłuchać. O tym, dlaczego jest to takie ważne mówi dziecięcy psycholog, Katarzyna Kalinowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

10 zdań budujących pozytywną samoocenę dziecka

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 23:45
To, jak postrzegamy siebie, zależy od wielu czynników. Czasem jest to wynik ciągłego porównywania się z innymi lub bycia porównywanym. Innym razem nasza samoocena jest podyktowana naszymi przeżyciami i tym, jak byliśmy traktowani. W przypadku zachowania dorosłych, wiele rzeczy ma swój początek w dzieciństwie. Tak samo jest również w tym wypadku, dlatego tak ważne jest, by już od najmłodszych lat budować w dzieciach pozytywną samoocenę. W jaki sposób? Zapytaliśmy o to psycholog dziecięcą, Agnieszkę Malinowską.
rozwiń zwiń