!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Ida Nowakowska autorką podcastów Polskiego Radia Dzieciom - POSŁUCHAJ!

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 08:00
W bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl można już odsłuchać premierowego, autorskiego programu poświęconego ciąży i macierzyństwu. To pierwszy odcinek cyklu, a ich autorką jest Ida Nowakowska - tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna. Premierowe odcinki cyklu, przygotowane we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom, będzie można usłyszeć w każdą środę. 
Ida Nowakowska w studiu Polskiego Radia Dzieciom
Ida Nowakowska w studiu Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

Z okresem ciąży i macierzyństwa związanych jest wiele dylematów. Jak bezpiecznie przebrnąć przez ten piękny i jednocześnie trudny okres w życiu kobiety i rodziny? Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wysłuchania najnowszych podcastów "Strefa rodzica" przygotowanych przez przyszłą mamę Idę Nowakowską. 

Ida Nowakowska obecnie jest w swojej pierwszej ciąży. Przygotowując podcasty, zwraca się do ekspertów z różnych dziedzin z pytaniami, które ją nurtują. Po rozwiązaniu rozmawiać będzie na tematy bliskie młodym mamom. W rozmowach z gośćmi chce rozwiać wątpliwości i zweryfikować sprzeczne informacje dostępne w sieci. Kierując się swoim doświadczeniem, będzie pomagać kobietom w ich pierwszych macierzyńskich doświadczeniach.

Nowe odcinki będą pojawiały się w każdą środę. Pierwszy z nich zostanie poświęcony diecie kobiet w ciąży. Gościem Idy Nowakowskiej będzie Magdalena Czyrynda-Koleda - dietetyk, współautorka książki "Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy". Rozmowa będzie odpowiedzią na wiele ważnych pytań takich jak: czy to prawda, że kobieta w ciąży powinna jeść za dwoje? Czym jest programowanie metaboliczne? Czy to, co ląduje na talerzu przyszłej mamy, styl życia, jaki prowadzi, ma wpływ na przyszłe zdrowie malucha i czy zmiana w diecie powinna się pojawić od samego początku ciąży? 

Podcasty "Strefa rodzica" można znaleźć w bogatej ofercie stacji już od ponad roku. W nowym cyklu zostaną poruszone takie tematy jak prawo rodzinne, opiekuńcze i oświatowe, zdrowie, psychologia, odpowiedzialne rodzicielstwo. Oprócz Idy Nowakowskiej autorkami niezwykłych rozmów będą: Marta Powałowska, dziennikarka PRD, autorka takich audycji jak m.in. "Dawno, dawno temu" czy "Zapraszamy do stołu"; Agata Puścikowska, autorka środowych wydań audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom; Dr Joanna Neuhoff-Murawska - dietetyk kliniczny; Aleksandra Jasińska-Klimaszewska, prowadząca audycje dla rodziców w Polskim Radiu Dzieciom oraz Joanna Ficińska, redaktor PRD, prowadząca audycje wieczorne.

Każdy nowy podcast będzie dostępny na platformie podcasty.polskieradio.pl

🔶 Zdjęcie do pobrania tutaj

🔶 Rozmowa z Idą Nowakowską do wysłuchania tutaj

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

[Informacja prasowa]

Zobacz także
Czytaj także

"Strefa rodzica". Zdrowie psychiczne w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 16:41
Niewątpliwie okres pandemii dokonał wielu zmian w naszym życiu. Musieliśmy nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości, podczas gdy większość naszych planów, relacji czy marzeń zostało zweryfikowanych. Jedną z porad na odnalezienie się w tej trudnej sytuacji jest skupienie się na teraźniejszości i nierozpamiętywanie tego co było. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Otyłość w czasach pandemii. Jak pomóc dziecku?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 07:00
Czas pandemii to okres zmian nie tylko w życiu prywatnym i zawodowym, lecz także w zakresie naszego sposobu żywienia. Okazuje się, że chodzimy po zakupy spożywcze rzadziej, ale kupujemy więcej jedzenia niż potrzebujemy.  Dodatkowo częściej zaopatrujemy się w różnego rodzaju słodkości. Jeśli dodamy do tego znany już wcześniej problem z niewystarczającą aktywnością fizyczną, zorientujemy się, dlaczego w okresie pandemii wzrasta problem z otyłością wśród dzieci i młodzieży. Temat ten został poruszony w "Strefie Rodzica" przez dr n. med. Michała Brzezińskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak słuchać by dobrze zrozumieć dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 21:10
Żyjemy w czasach, kiedy stale za czymś pędzimy, przez co nierzadko zapominamy o najważniejszych rzeczach, czyli m.in. o pielęgnowaniu kontaktów z własnym dzieckiem. Niektórzy rodzice starają się to robić poprzez próby nawiązywania rozmowy. Czasami jednak wystarczy nic nie mówić, tylko usiąść z dzieckiem i go posłuchać. O tym, dlaczego jest to takie ważne mówi dziecięcy psycholog, Katarzyna Kalinowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

10 zdań budujących pozytywną samoocenę dziecka

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 23:45
To, jak postrzegamy siebie, zależy od wielu czynników. Czasem jest to wynik ciągłego porównywania się z innymi lub bycia porównywanym. Innym razem nasza samoocena jest podyktowana naszymi przeżyciami i tym, jak byliśmy traktowani. W przypadku zachowania dorosłych, wiele rzeczy ma swój początek w dzieciństwie. Tak samo jest również w tym wypadku, dlatego tak ważne jest, by już od najmłodszych lat budować w dzieciach pozytywną samoocenę. W jaki sposób? Zapytaliśmy o to psycholog dziecięcą, Agnieszkę Malinowską.
rozwiń zwiń