X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak bezpiecznie podróżować z maluchem? Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 14:00
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl jest już dostępny najnowszy, trzynasty odcinek podcastu o ciąży i macierzyństwie. Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna i młoda mama, rozmawia z ratownikiem medycznym o bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem w transporcie publicznym. Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka od pierwszych chwil, już podczas powrotu ze szpitala do domu?
Ida Nowakowska - autorka podcastów dla Polskiego Radia Dzieciom
Ida Nowakowska - autorka podcastów dla Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

Na bezpieczne podróżowanie z maluchem składa się kilka elementów. Jednym z nich jest zapinanie uprzęży. – Tu rodzice często mają obawy, że uprząż nie powinna być luźna, żeby niemowlę się nie udusiło. Nic podobnego ponieważ powinniśmy ją zaciągać tak, żeby luzu w uprzęży nie było - podkreślił Kamil Kasiak, ratownik medyczny, Kampania Bezpieczny Maluch, dodając, że jeśli niemowlak będzie miał za luźną uprząż na swoim ciele, to może się wysunąć z fotelika w momencie wypadku komunikacyjnego. 

Ważnym elementem podróżowania autem z małym dzieckiem jest również montowanie fotelika. - Jest możliwość zakupu bazy do fotelika, która ułatwia znacząco jego montaż w samochodzie. Ona nie zwiększa bezpieczeństwa, jeśli chodzi o podróżowanie, ale zmniejsza ryzyko popełnienia błędu montażowego do 1 proc. Jeśli chodzi o montaż fotelika za pomocą pasa bezpieczeństwa to obecnie ponad 70 % rodziców popełnia ten błąd. Ze względu na podwójny koszt większość rodziców wybiera opcję kupna tylko fotelika bo baza kosztuje drugie tyle – zauważył gość podcastu Polskiego radia Dzieciom. 

Ida Nowakowska - autorka podcastów Strefa rodzica.JPG
Dlaczego poród w towarzystwie douli jest zazwyczaj krótszy?

- Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży już od 11 lat i wiem, że większość rodziców czeka do ostatniej chwili na zakup fotelika samochodowego lub wózka. Dzieje się tak ponieważ jest to trudny wybór. W szczególności rodzice też chcą, żeby ten fotelik był kompatybilny z wózkiem - powiedział Kamil Kasiak, gość Idy Nowakowskiej dodając, że nie raz już doradzał przyszłym tatusiom jaki fotelik mają kupić w momencie, gdy ich żona czy partnerka była już w szpitalu i miała rodzić.
Więcej o bezpieczeństwie w podróżowaniu z dzieckiem usłyszeć można w podcaście Idy Nowakowskiej dla Polskiego Radia Dzieciom. 

POSŁUCHAJ PODCASTU IDY NOWAKOWSKIEJ 

Premierowe podcasty "Strefa rodzica – przyszła mama", przygotowane przez autorkę we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom można usłyszeć w każdą środę. Skierowane są głównie do mam i kobiet, które planują macierzyństwo, ale również do obecnych i przyszłych ojców. Każdy odcinek ma charakter interaktywny. W dniu premiery każdego odcinka na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom pojawia się specjalny post w którym można zadawać pytania autorce. 

Ida Nowakowska ciąża_1200.jpg
Sprawność fizyczna kobiet w ciąży

W każdym odcinku Ida Nowakowska zwraca się do ekspertów z różnych dziedzin z pytaniami, które ją nurtują. Po rozwiązaniu rozmawiać będzie na tematy bliskie młodym mamom. W rozmowach z ekspertami chce rozwiewać wątpliwości oraz niepokoje i zweryfikować sprzeczne informacje dostępne w sieci. Kierując się sobą i swoim doświadczeniem, chce pomagać mamom takim jak ona, w ich pierwszych macierzyńskich doświadczeniach.

Przypominamy, że na platformie podcasty.polskieradio.pl dostępne są również podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Podejmowana w nich problematyka dotyczy m.in. wychowania i rozwoju dziecka. Podcasty przygotowane zostały z udziałem znakomitych ekspertów. 

rodzina rodzice dziecko wychowanie 1200.jpg
Poznaj najnowsze podcasty PR Dzieciom dla rodziców

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl

dziecko słuchawki_1200.jpg
Podcasty dla dzieci [POSŁUCHAJ]

Polskie Radio Dzieciom – całodobowa stacja radiowa dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam

Zobacz więcej na temat: Podcast Strefa rodzica
Zobacz także

Czytaj także

Czy istnieje poród idealny? Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 14:50
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl jest już dostępny 9 odcinek podcastu Idy Nowakowskiej na temat ciąży i porodu. W każdej audycji autorka rozmawia ze specjalistami, którzy odpowiadają na pytania nurtujące młode mamy i kobiety w ciąży. Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna i młoda mama w najnowszym podcaście dla Polskiego Radia Dzieciom rozmawia z położną o przygotowaniach do porodu, o tym, co może czekać kobietę w trakcie rozwiązania i tuż po jego zakończeniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak radzić sobie z emocjami po narodzinach dziecka? Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 10:00
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl jest już dostępny najnowszy odcinek podcastu o ciąży i macierzyństwie. Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna i młoda mama, rozmawia ze specjalistką inteligencji emocjonalnej o tzw. baby blues. Czym on dokładne jest i jak go rozróżnić od prawdziwej depresji poporodowej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy podcast Idy Nowakowskiej. Pielęgnacja skóry w ciąży [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 15:03
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl jest już dostępny najnowszy odcinek podcastu o ciąży i macierzyństwie. Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna i młoda mama rozmawia z dermatolog, doktor nauk medycznych o pielęgnacji skóry kobiet w czasie ciąży. Czy przyszła mama ma wpływ na zmiany, które podyktowane są genetycznie?
rozwiń zwiń