X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak radzić sobie z emocjami po narodzinach dziecka? Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 10:00
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl jest już dostępny najnowszy odcinek podcastu o ciąży i macierzyństwie. Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna i młoda mama, rozmawia ze specjalistką inteligencji emocjonalnej o tzw. baby blues. Czym on dokładne jest i jak go rozróżnić od prawdziwej depresji poporodowej?
Ida Nowakowska autorka podcastów dla PRD
Ida Nowakowska autorka podcastów dla PRDFoto: Z prywatnego archiwum Idy Nowakowskiej

- Uczucia są podstawą rozwoju człowieka i wartościową częścią ludzkiej natury. Traktowane z należytą troską i szacunkiem, mogą stać się podstawą pięknego, dalszego rozwoju i osiągnięcia dojrzałości emocjonalnej. W okresie ciąży i po porodzie tych emocji jest wiele, powiedziała Marzena Martyniak, specjalistka inteligencji emocjonalnej, założycielka Instytutu Rozwoju Emocji oraz współwłaścicielka przedszkola Kraina Emocji, dodając, że kobieta, będąc w ciąży, ma tę szczególną świadomość, że dziecko odczuwa wszystko to, co ona i to wpływa na jej odczucia, może np. powodować niepokój. Do tego dochodzą obawy, czy poród będzie dobry, czy wszystko dobrze się skończy. Po porodzie wpływ na emocje kobiety ma wiele czynników, np. czy poród był naturalny, czy pojawiły się jakieś komplikacje i czy ma wsparcie kogoś bliskiego, kto będzie pomocny w tych pierwszych dniach, a nawet tygodniach po narodzinach dziecka. To ważne i pozwala kobiecie wrócić do równowagi.
Jak przetrwać ten czas? Jak odróżnić depresję od chwilowego spadku formy wynikającego ze zmian hormonalnych? I jakiej pomocy może potrzebować młoda mama, zwłaszcza po pierwszym porodzie? O tym w najnowszym podcaście Idy Nowakowskiej.

POSŁUCHAJ PODCASTU IDY NOWAKOWSKIEJ


Ida Nowakowska ciąża_1200.jpg
Jestem w ciąży i co dalej? [POSŁUCHAJ]

Premierowe podcasty „Strefa rodzica – przyszła mama”, przygotowane przez autorkę we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom można usłyszeć w każdą środę. Skierowane są głównie do mam i kobiet, które planują macierzyństwo, ale również do obecnych i przyszłych ojców. Każdy odcinek będzie miał charakter interaktywny. W dniu premiery każdego odcinka na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom pojawia się specjalny post, w którym można zadawać pytania autorce. 

Ida Nowakowska w studiu POlskiego Radia Dzieciom.JPG
Dlaczego poród w towarzystwie douli jest krótszy? [POSŁUCHAJ]

W każdym odcinku Ida Nowakowska zwraca się do ekspertów z różnych dziedzin z pytaniami, które ją nurtują. Po rozwiązaniu rozmawiać będzie na tematy bliskie młodym mamom. W rozmowach z ekspertami chce rozwiewać wątpliwości oraz niepokoje i zweryfikować sprzeczne informacje dostępne w sieci. Kierując się sobą i swoim doświadczeniem, chce pomagać mamom takim jak ona, w ich pierwszych macierzyńskich doświadczeniach.


rodzina free shutterstock 1200.jpg
Podcasty dla rodziców

Kolejne premierowe odcinki podcastów "Strefa rodzica" będą poświęcone tematom tj. np.
Jak właściwie dbać o skórę kobiety w ciąży, na co szczególnie zwrócić uwagę oraz jak dbać o skórę dziecka zaraz po urodzeniu. Premiera 30.06.2021. Gość: Dorota Nowicka – dermatolog.

Bezpieczeństwo kobiety w ciąży - podczas jazdy samochodem, w transporcie publicznym. Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka od pierwszych chwil, już podczas powrotu ze szpitala do domu. Gość: Kamil Kasiak - ratownik medyczny, Kampania Bezpieczny Maluch. Premiera 7.07.br.


Dzieci zabawa salon_1200.jpg
102 AUDYCJE TYGODNIOWO SPCJALNIE DLA DZIECI

Przypominamy, że na platformie podcasty.polskieradio.pl dostępne są również podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Podejmowana w nich problematyka dotyczy m.in. wychowania i rozwoju dziecka. Podcasty przygotowane zostały z udziałem znakomitych ekspertów.

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadane przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Czy bycie mamą jest trudne? Rozmowa Idy Nowakowskiej z mamą [PODCAST]

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 21:00
Z okazji Dnia Mamy Polskie Radio Dzieciom przygotowało wyjątkowy podcast, w którym Ida Nowakowska rozmawia ze swoją mamą o tym, jak to jest kiedy mama młodej kobiety dowiaduje się o tym, że zostanie babcią oraz o tym, czy Ida była w dzieciństwie grzeczną dziewczynką. Nie zabraknie też wspomnień o ulubionych zabawach małej Idy oraz rozważań o tym, co jest najważniejsze we właściwym wychowaniu małego człowieka. Zapraszamy na bardzo osobistą rozmowę. [POSŁUCHAJ JUŻ TERAZ]
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poród rodzinny. Czy rodzić w towarzystwie partnera?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 17:57
Poród to ogromne wydarzenie nie tylko dla kobiety, ale też jej najbliższych. Towarzyszy mu mnóstwo emocji, dlatego też znaczna część osób pragnie być wspierana podczas tego okresu. Możliwe to jest w przypadku porodu rodzinnego, który umożliwia przyszłemu tacie bycie świadkiem narodzin. O tym, jak to wygląda w praktyce opowiedziała w "Strefie rodzica" położna Katarzyna Janik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pochwały mówione z automatu. Jak wpływają na dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 10:25
Sposób w jaki reagujemy na sukcesy i porażki dziecka kształtuje jego tożsamość i osobowość. Pochwały jednak często mogą mieć ukryte znaczenie lub zaraz po nich może nastąpić krytyka. W związku z tym aprobaty czy komplementy nie zawsze spełniają swoją rolę, przez co nie są w pełni korzystne dla malucha. Jak inaczej można zatem wyrazić podziw i zadowolenie wobec dziecka? W Strefie Rodzica porozmawialiśmy o tym z Sylwią Włodarską, mediatorką w nurcie Porozumienia bez Przemocy oraz trenerką empatycznej komunikacji.
rozwiń zwiń