!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czy istnieje poród idealny? Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 14:50
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl jest już dostępny 9 odcinek podcastu Idy Nowakowskiej na temat ciąży i porodu. W każdej audycji autorka rozmawia ze specjalistami, którzy odpowiadają na pytania nurtujące młode mamy i kobiety w ciąży. Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna i młoda mama w najnowszym podcaście dla Polskiego Radia Dzieciom rozmawia z położną o przygotowaniach do porodu, o tym, co może czekać kobietę w trakcie rozwiązania i tuż po jego zakończeniu.
Ida Nowakowska autorka podcastów dla PRD
Ida Nowakowska autorka podcastów dla PRDFoto: Z prywatnego archiwum Idy Nowakowskiej

- Niewiele osób wie, że położna środowiskowa jest zobligowana do świadczenia usług już od 21. tygodnia ciąży. Od tego momentu, do 31. tygodnia ciąży, przyszła mama ma 10 darmowych wizyt, podczas których może spotkać się z położną i porozmawiać o tym, co ją trapi. Następnie od 32. tygodnia ciąży przysługuje kobiecie prawo do spotkań z położną środowiskową 2 razy w tygodniu – powiedziała Zuzanna Supryczyńska, położna – gość Idy Nowakowskiej, dodając, że zgłaszając się do lekarza pierwszego kontaktu, kobieta wypełnia m.in. deklarację wyboru pielęgniarki i położnej środowiskowej. W związku z tym, tam, gdzie mamy lekarza pierwszego kontaktu, możemy zapytać się o położną środowiskową. Takie usługi odbywają się w zakresie ubezpieczenia powszechnego.

--->>>POSŁUCHAJ PODCASTU IDY NOWAKOWSKIEJ <<<---

Zdaniem gościa Idy Nowakowskiej, nie ma jednego idealnego porodu, ale warto się do niego przygotować. Ważny jest wybór miejsca, w którym kobieta planuje rodzić. Najczęściej szpitale oferują przyszpitalne lub akredytowane szkoły rodzenia, a ich program może być różny, ponieważ nie ma jednego, ogólnopolskiego programu szkoły rodzenia.
Co jeszcze warto wiedzieć, przygotowując się do porodu? Jakie są różnice pomiędzy porodem naturalnym a cesarskim cięciem? Jak ważna jest rola położnej podczas porodu i co jest najważniejsze dla kobiety już po porodzie? O tym usłyszeć można w najnowszym podcaście Polskiego Radia Dzieciom. 

Ida Nowakowska w studiu POlskiego Radia Dzieciom.JPG
Jestem w ciąży i co dalej?

Wiele jest dylematów związanych z okresem ciąży i macierzyństwa, zaś ilość publikacji na ten temat jest tak liczna, że trudno je samodzielnie zweryfikować i wybrać te właściwe. Jak bezpiecznie przebrnąć przez ten piękny i jednocześnie trudny okres w życiu kobiety i rodziny? Zapraszamy do najnowszych podcastów "Strefa rodzica" przygotowanych przez przyszłą mamę Idę Nowakowską. Podcasty powstały we współpracy z cyfrowym i całodobowym Polskim Radiem Dzieciom. 

Ida Nowakowska dla podcastów_1200.JPG
Dieta młodej mamy

Przygotowując podcasty, autorka zwraca się do ekspertów z różnych dziedzin z pytaniami, które ją nurtują. Rozmowy te mają pomóc młodym i przyszłym mamom rozwiać wątpliwości związane z macierzyństwem i czasem ciąży. Autorka podcastów, kierując się sobą i swoim doświadczeniem, chce pomagać mamom takim jak ona, w ich pierwszych macierzyńskich doświadczeniach.

W każdą środę na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl pojawiał się nowy odcinek. 16 czerwca tematem rozmów będą sesje ciążowe. Czy warto wykonać zdjęcia u profesjonalnego fotografa? W którym momencie po urodzeniu dziecka można zabrać maleństwo na taką sesję? Czy dzisiaj, kiedy jest taka łatwość fotografowania, warto zwrócić się do profesjonalnego fotografa? Gościem podcastu będzie Weronika Kuźma, fotografka kobieca i rodzinna.

media telefon komputer internetowe media free 1200.jpg
Prawo rodzinne, rozmowy z kobietami, zdrowie, psychologia, odpowiedzialne rodzicielstwo [NOWE PODCASTY PRD]

Podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez Idę Nowakowską skierowane są głównie do mam i kobiet, które planują macierzyństwo, ale również do obecnych i przyszłych ojców. Każdy odcinek ma charakter interaktywny. W dniu premiery każdego odcinka na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom w komentarzach pod specjalnie przygotowanym, postem będzie możliwość zadawania pytań autorce. Więcej informacji na www.polskieradiodzieciom.pl.

Przypominamy, że na platformie podcasty.polskieradio.pl dostępne są również podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Podejmowana w nich problematyka dotyczy m.in. wychowania i rozwoju dziecka. Podcasty przygotowane zostały z udziałem znakomitych ekspertów. 

dziewczyna muzyka radio słuchanie 1200.jpg
Najnowsze podcasty dla dzieci [POSŁUCHAJ]

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom – całodobowa stacja radiowa dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam

Zobacz także
Czytaj także

Jestem w ciąży i co dalej? Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 17:14
Najnowszy podcast dotyczący ciąży i macierzyństwa jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Jego autorką jest Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna, a także młoda mama. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak nie zwariować z wyprawką dla dziecka? Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 15:16
Ósmy autorski podcast poświęcony ciąży i macierzyństwu jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Jego autorką jest Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna i młoda mama. Premierowe podcasty przygotowane przez autorkę we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom, można usłyszeć w każdą środę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak kobiety mogą zadbać o swoje zdrowie psychiczne?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 17:18
Niewątpliwie równowaga mentalna jest równie ważna jak zdrowie fizyczne. Jak się jednak okazuje, grupą społeczną szczególnie narażoną na zaburzenia psychiczne są kobiety. Co więcej, ponad 40% z nich stara się nie okazywać słabości przed młodymi osobami, podczas gdy około 1/3 matek nie pozwala sobie na płacz przy dziecku. Aby zwrócić uwagę na zdrowie kobiet powstała Kampania #wKobiecejGłowie, o której w audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, opowiedziała Weronika Trawczyńska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poród rodzinny. Czy rodzić w towarzystwie partnera?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 17:57
Poród to ogromne wydarzenie nie tylko dla kobiety, ale też jej najbliższych. Towarzyszy mu mnóstwo emocji, dlatego też znaczna część osób pragnie być wspierana podczas tego okresu. Możliwe to jest w przypadku porodu rodzinnego, który umożliwia przyszłemu tacie bycie świadkiem narodzin. O tym, jak to wygląda w praktyce opowiedziała w "Strefie rodzica" położna Katarzyna Janik.
rozwiń zwiń