X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Strefa rodzica". Otyłość - trauma, rozwiązania i profilaktyka

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 23:59
Aż 80 proc. Polaków z otyłością nie uważa jej za poważną chorobę, ale za defekt kosmetyczny - wykazały badania w ramach kampanii "Porozmawiajmy szczerze o otyłości". Jednak to nie tylko problem zdrowotny, ale coraz częściej stygmat społeczny.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/New Africa

Wg ostatnio przeprowadzonych badań do 2025 roku aż co czwarta osoba na świecie może cierpieć z powodu nadwagi lub otyłości. W Polsce zmaga się z nią ponad 64 proc. mężczyzn i blisko 50 proc. kobiet.

W "Strefie rodzica" rozmowa o otyłości na kanwie książki "Głód" autorstwa Roxane Gay (premiera 2021).

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Katarzyna Partyka, Prezeska Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO oraz Magdalena Gajda Prezeska Fundacji Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA.

Posłuchaj
118:40 [DAB]Dzieciom (PCM) 24 sierpień 2021 21_00_15_SR.mp3 24.08.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Audycję przygotowała i prowadziła dr Joanna Neuhoff-Murawska

Data emisji: 24.08.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <--- 


Zobacz także

Czytaj także

Jak odwodnienie wpływa na nasz organizm?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 12:15
Około 50%-60% naszej masy ciała stanowi woda, dlatego też jest ona niezbędna dla dobrego funkcjonowania organizmu. Z racji tego, że codziennie tracimy jej pewne ilości, istotne jest aby pić dużo płynów i uzupełniać braki wody. Zwłaszcza wtedy, kiedy panuje wysoka temperatura. W przeciwnym razie może grozić nam odwodnienie. O mitach i faktach na temat wody porozmawialiśmy w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom z prof. dr hab Dariuszem Włodarkiem z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka z Katedry Dietetyki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strefa rodzica". Jak pielęgnować rany i skaleczenia?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 09:01
Jak może wyglądać rana i co dzieje się w jej obrębie w procesie gojenia? W audycji praktyczne rady jak postępujemy z ranami i skaleczeniami, które mogą przytrafić się całej rodzinie, szczególnie w okresie wakacyjnych wyjazdów.
rozwiń zwiń