X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Mały roznosiciel nadziei". Rozmowa z autorką słuchowiska

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 12:00
Kampania BohaterON przygotowała w tym roku akcję "BohaterON w Twojej szkole”, której celem jest edukacja uczniów na temat Powstania Warszawskiego. W zależności od wieku dziecka, program ten oferuje różne materiały do wykorzystania przez placówki i rodziców. Dla uczniów klas 4-6 przygotowane zostało słuchowisko "Mały roznosiciel nadziei”, o którym w "Strefie Rodzica” opowiedziała jego autorka, Magdalena Górska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/oneinchpunch

Historia słuchowiska, które powstało w ramach kampanii edukacyjnej "BohaterON”, opiera się na temacie harcerskiej poczty polowej w czasie Powstania Warszawskiego. Jak się okazuje, w tamtym okresie z pomocą dzieci udało się dostarczyć kilkaset listów od cywilów. Z racji tego, że słuchowisko jest przeznaczone dla osób młodszych, jego autorce zależało na tym, aby główny bohater był w podobnym wieku. Co więcej, materiał ten stara się pokazać tragizm wojny bez utrwalania wizerunku dziecka w hełmie i z bronią.

W trakcie przygotowywania słuchowiska korzystano z pomocy uczestników Powstania, którzy wspominali o ogromnej odwadze i bohaterstwie osób, które zgodziły się, aby ich dzieci wzięły w nim udział. Z tego też powodu stworzona została postać mamy, która daje błogosławieństwo swojej córce, która chce uczestniczyć w Powstaniu Warszawskim. 

Posłuchaj
59:44 2021_09_16 22_00_22_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 16 września godz. 22:00

Słuchowisko jest podróżą w czasie do wydarzeń historycznych w XX wieku. – Wysłuchanie słuchowiska może być jakimś rodzajem przeżycia. Możemy się utożsamić z głównym bohaterem, przejść z nim przez tę Warszawę. Być może wziąć z tego więcej i zapamiętać więcej niż z takiego suchego przeczytania faktów w podręczniku – skomentowała Magdalena Górska. Oprócz bycia wędrówką przez ówczesną stolicę, historia ta również opowiada o zwycięstwie miłości, przyjaźni i nadziei. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek
Gość: Magdalena Górska
Data emisji: 16.09.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Co to znaczy być dobrym nauczycielem? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 13:58
Praca w zawodzie nauczyciela nie jest prosta. Niemniej jednak, ludzie, którzy decydują się na taką profesję najczęściej wybierają ją, ponieważ chcą podzielić się swoją pasją z innymi. Zdarza się również, że na podstawie własnych doświadczeń wiedzą, że spełnią się w tej roli i nada ona znaczenie ich wysiłkom. Zanim jednak rozpocznie się pracę jako nauczyciel, trzeba przejść odpowiednią drogę, o której w "Strefie Rodzica" opowiedziały Magdalena Swat-Pawlicka oraz Grażyna Sekulska-Gładysz ze Szkoły Edukacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wspierać mocne strony dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 10:50
Każde dziecko ma mocne strony, o których czasami może nawet nie wiedzieć. W ich odkrywaniu, rozwijaniu i wzmacnianiu towarzyszą rodzice, których wsparcie może także pomóc najmłodszym w radzeniu sobie z trudnościami. Oprócz tego, do podbudowywania mocnych stron u dzieci wykorzystać można również bajki, o czym w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom mówiła Ilona Kostecka, autorka książki  "Matylda Odważna i Pralkowy Potwór".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wspierać pierwszoklasistów? Podpowiada psycholog

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 13:54
Pójście do pierwszej klasy szkoły podstawowej jest ogromną zmianą nie tylko dla dziecka, ale też i całej rodziny. W odróżnieniu od przedszkola, gdzie jedną z największych trudności stanowiło rozstanie z maluchem i zostawienie go pod opieką innego dorosłego, w tym wypadku główny temat stanowi adaptacja dziecka do nowego środowiska i obowiązków. O tym, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości i pomóc swojemu dziecko opowiedziała w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Marta Chrościcka, psycholog i terapeutka dzieci i rodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"BohaterON w Twojej szkole". Jak wziąć udział w akcji?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 11:38
"BohaterON" to kampania, która ma celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz głoszenie polskiej historii XX wieku. Jej działalność, która znana jest już od wielu lat, rozpoczęła się od wysyłania kartek do Powstańców. W tym roku, w ramach akcji "BohaterON w Twojej szkole" zainteresowane placówki mogą wziąć udział w specjalnym programie, o którym w "Strefie Rodzica opowiedziała jego organizatorka, Agnieszka Łesiuk-Krajewska.
rozwiń zwiń