Polskie Radio Dzieciom

22 października Międzynarodowy Dzień Świadomości Jąkania

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 22:54
22 października obchodzimy jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Jąkania. Został ustanowiony w lipcu 1988 roku z inicjatywy Stowarzyszenia osób jąkających się. Dzień ten ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy z jakimi borykają się osoby jąkające.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ABO PHOTOGRAPHY/shutterstock

W przededniu obchodów Międzynarodowego Dnia Świadomości Jąkania w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa rodzica" o przyczynach jąkania, jego skutkach oraz pomocy na jaką mogą liczyć w Polsce osoby jąkające się opowiedziała dr Katarzyna Węsierska, pedagog i logopeda, adiunkt w Instytucie Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej na Uniwersytecie Śląskim, założycielka Centrum Logopedycznego w Katowicach.

Posłuchaj
59:34 2021_10_21 21_00_09_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 21 października godz. 21:00

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Joanna Ficińska
Gość: dr Katarzyna Węsierska
Data emisji: 21.10.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Jąkanie u dziecka

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 16:00
Co roku 22 października obchodzony jest Światowy Dzień Osób Jąkających się. Z tej okazji w Strefie Rodzica porozmawiamy o tym, jak objawia się jąkanie u dzieci i jak sobie z nim radzić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pierwsza wizyta u logopedy

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 16:00
Czy niewyraźna mowa u dwulatka, to powód do niepokoju dla rodziców? Czy seplenienie może ustać samoistnie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zapobiec wadom wymowy u dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 14:10
Czasami poprawna wymowa wymaga pracy z logopedą. Z badań wynika, że ponad połowa dzieci przed 7 rokiem życia ma wadę wymowy lub kwalifikuje się na terapię ze specjalistą. Natomiast pierwsze niepokojące sygnały świadczące o trudnościach mogą pojawić się już u noworodków. O tym na co zwrócić uwagę i jak pracować z dzieckiem nad poprawą wymowy opowiedziała w "Strefie Rodzica" Anna Skiba, neurologopeda kliniczny, specjalistka wczesnej opieki logopedycznej oraz autorka książki "Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak rozwija się mowa w rodzinach wielojęzycznych?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 14:00
Jak się okazuje, liczba osób na świecie mówiących w więcej niż jednym języku stanowi większość. Co więcej, z czasem język, który przyswoiliśmy na początku życia może ustąpić miejsca innemu, w związku z czym pojęcie języka ojczystego jest płynne. Chcąc przyjrzeć się bliżej rozwojowi umiejętności komunikacyjnych u dzieci, w zależności od liczby języków których się uczą, zespół MultiLADA z Uniwersytetu Warszawskiego postanowił przeprowadzić badanie StarWords, o który w "Strefie Rodzica" opowiedziały Ewa Haman, profesor na Wydziale Psychologii UW oraz Karolina Mieszkowska, adiunkt badawczy na Wydziale Psychologii UW.
rozwiń zwiń