X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Strefa rodzica". Plan daltoński czyli odpowiedzialność i samodzielność dziecka

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 22:35
Jak przyzwyczajać dziecko do samodzielności i prostych, domowych czynności? Pomóc w tym może wspólne gotowanie, szczególnie jeśli będzie odbywało się zgodnie z regułami Planu daltońskiego. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Kiedy Agata Ostrowska zaczęła pracować w przedszkolu, postanowiła, aby zorganizować zajęcia wspólnego gotowania. Niektóre potrawy robione są w sali, podczas gdy inne w szkolnej kuchni przy zachowaniu pewnych zasad, jak np. by nie przekraczać wyznaczonej linii ze względu na bezpieczeństwo.

Gotowanie według planu daltońskiego może opierać się także na wizualizacji dni tygodnia według kolorów. Oznacza to, że w poniedziałek gotujemy potrawę koloru czerwonego, a w czwartek zielonego. 

Gość Strefy Rodzica: Agata Ostrowska - autorka książki "Henio w kuchni, czyli plan daltoński na talerzu"

Przygody, które przeżywa bohater książki, zachęcają do samodzielności, odpowiedzialności i współpracy – a to przecież filary planu daltońskiego, o którym, krok po kroku, dowiadują się rodzice w rozdziałach, przeznaczonych również dla nich. 

Posłuchaj

60:13 Dzieci_AAC 2022_01_05-21-00-08_SR1_PUSC.mp3 05.01.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

* * * 

Audycję przygotowała i prowadziła Agata Puścikowska

Data emisji: 5.01.2022

Godzina emisji: 21:00

Audycja Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także

Czytaj także

Nikt nie powinien być samotny w Święta, czyli o akcji "Podaruj Wigilię"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 22:44
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły się na dobre, a w supermarketach tłumy. Często kupujemy więcej niż w rzeczywistości potrzebujemy. Chcemy celebrować czas w gronie rodziny i staramy się wypaść przy tym jak najlepiej. W ferworze świątecznych przygotowań zapominamy, że wśród nas są osoby, którym brakuje nie tylko pieniędzy, ale niekiedy także bliskich. Ta wizja burzy obraz Świąt, jaki znamy z reklam i sklepowych witryn, które raczą nas cudowną atmosferą już od listopada. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strefa rodzica". Orszak Trzech Króli 

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 15:01
Scenariusz tegorocznego Orszaku Trzech Króli pokazuje, jak ważne jest dla każdego człowieka dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości, rozumienie ich istoty, treści, które ze sobą niosą, cieszenie się, radowanie, spędzanie czasu z rodziną, jednoczenie się z innymi ludźmi, wspólne śpiewanie. 
rozwiń zwiń