X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kryzys wieku średniego. Ile trwa i jak go pokonać?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 13:03
Kryzys może dopaść każdego z nas bez względu na wiek. Trudno go w ciągu życia uniknąć. Gdy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z ciężką sytuacją, a dotychczasowe sposoby zawodzą, mamy do czynienia z kryzysem. Emocje, które wówczas nami rządzą, nie pojawiają się bez powodu. Nie należy od nich uciekać.
Kryzys wieku średniego w małżeństwie
Kryzys wieku średniego w małżeństwieFoto: Shutterstock

Wielu rodziców stara się przeprowadzić swoje dzieci przez trudne sytuacje w sposób bezbolesny. Nie warto jednak odbierać im możliwości radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Każdy człowiek staje w swoim życiu przed wieloma decyzjami. Kryzys, dobrze wykorzystany, może stać się drogowskazem na przyszłość. 

Posłuchaj
58:55 2022_01_14 21_00_43_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Kryzys wieku średniego... Ile trwa i jak go pokonać? Cz.1

Bycie z kimś, kto przeżywa kryzys, to bycie tu i teraz. Najlepsze, czym możemy obdarzyć osobę w kryzysie, to nasza uwaga. Ważna jest empatyczna umiejętność słuchania, bez osądów i proponowania rozwiązań. Nad komunikatami werbalnymi, przeważają w tej sytuacji te niewerbalne. Pomóżmy dziecku, nastolatkowi czy nawet dorosłemu przejść przez kryzys samodzielnie. 

Posłuchaj
59:21 2022_01_14 22_00_39_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Kryzys wieku średniego... Ile trwa i jak go pokonać? Cz.2

Po więcej na temat przeżywania oraz współprzeżywania kryzysu odsyłamy do Strefy Rodzica. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Strefa rodzica
Prowadził: Mikołaj Foks
Gość: Iwona Lipowska, współzałożycielka fundacji Dolnośląskie Centrum Edukacji Montessori
Data emisji: 14.01.2022
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj więcej: 
Jak się nie poddać mimo trudności w życiu?
Jak rodzice mogą pielęgnować swój związek i bliskość?
Jak przejść przez rozwód i nie zwariować?
"Strefa rodzica". Jak zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne? POSŁUCHAJ]

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także

Czytaj także

Jak zaakceptować siebie?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 23:08
Są takie momenty, kiedy w roli mamy nie czujemy się wystarczające. Staramy się być perfekcyjne, pomimo że tak naprawdę nie ma ludzi idealnych. Z pewnością w dążeniu do zaakceptowania siebie nie pomagają media społecznościowe, które często pokazują upiększony i nieprawdziwy świat, który może negatywie wpłynąć na poczucie własnej wartości. W celu wsparcia kobiet powstała akcja #jestemdość, o której w „Strefie Rodzica” opowiedziała jej inicjatorka i autorka bloga Matko Jedyna, Magda Mikołajczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak współcześni ojcowie ćwiczą uważność i hartują męstwo? Forum Tato.Net

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 16:38
Kiedy znajdujemy się w nieznanej wcześniej sytuacji, nie do końca wiemy co robić i jak się zachować. Podobnie jest wtedy, gdy zostajemy ojcem i musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Szukamy wówczas informacji i wzorców w różnych miejscach oraz czerpiemy wiedzę od osób z otoczenia. Ojcostwo wymaga czasem łączenia także bycia czułym i zdecydowanym, wrażliwym oraz pewnym siebie. Nie bez znaczenia są także uważność oraz męstwo, czyli hasło tegorocznej XIII edycji Międzynarodowego Forum Tato.Net, o którym w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" opowiedzieli Jarek Kania z Ojcowskiej Strony Mocy, Michał Alicki znany jako Tata Szef oraz Krystian Hanke z Projektu Tatowanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Slow down, czyli jak zmniejszyć tempo życia i dobrze wykorzystać czas

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 11:54
W przyrodzie występuje wiele niezwykłych zjawisk, o których nie myślimy na co dzień. Książka "Slow down. Zwolnij i popatrz składa się z opowieści przybliżających tajemnice świata natury – te bardziej i mniej widoczne. Więcej na temat dostrzegania i doceniania piękna tego, co jest wokół nas opowiedziała w audycji "Strefa Rodzica" Magdalena Kilian-Antoine z wydawnictwa Znak.
rozwiń zwiń