Polskie Radio Dzieciom

Plebiscyt "Nieprzeciętni 2022" w radiowej Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2022 17:57
Plebiscyt "Nieprzeciętni" organizowany jest przez radiową Czwórkę i ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy w swojej pracy czy środowisku robią rzeczy niebanalne, mają nietypowe zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy i takich, których można określić mianem wyjątkowych.
Nieprzeciętni 2022 startują w marcu
Nieprzeciętni 2022 startują w marcuFoto: Polskieradio.pl

Swoje kandydatury mogą zgłaszać sami zainteresowani, ale też ich członkowie ich rodzin, znajomi, przyjaciele czy współpracownicy. Jedynym ograniczeniem jest wiek – w plebiscycie mogą wziąć udział osoby między 18 a 35 rokiem życia. Zgłoszenia można wysyłać do 17 kwietnia. Uroczysta gala "Nieprzeciętni 2022" odbędzie się 23 czerwca. 

Posłuchaj
59:04 2022_04_07 21_00_27_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Trwa plebiscyt "Nieprzeciętni 2022" w radiowej Czwórce Cz. 1

Uczestnicy najczęściej działają lokalnie, mają zdolność jednoczenia ludzi. Często przez skromność nie chcą zgłaszać się sami. Dziedzina, w której się obracają nie jest istotna. Liczy się postawa, nieprzeciętne zainteresowania, wyjątkowość i charyzma, która pozwala pociągnąć za sobą tłumy. 

Posłuchaj
59:29 2022_04_07 21_59_53_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Trwa plebiscyt "Nieprzeciętni 2022" w radiowej Czwórce Cz. 2

Jurorzy zwracają na autentyczność, sensowność i osadzenie w rzeczywistości działań uczestników.

Istotne są zmiany, jakie zachodzą dzięki ich działalności. Ogromne znaczenie mają drobne gesty. Uwagę jurorów zwracają szczególnie osoby, które inspirują innych. 

Samo pojęcie nieprzeciętności zmienia się na przestrzeni lat i często jest reakcją na bieżące wydarzenia. Kiedyś nieprzeciętnymi były osoby, które posiadały konkretny talent i były w stanie go rozwijać. Po przyjściu pandemii okazało się, że nieprzeciętnymi mogą być wszyscy ci, którzy niosą wsparcie i realną pomoc. W tym roku pojawiły się kolejne wyzwania, a obok działań z nimi związanych nie można przejść obojętnie. Od lat nie bez znaczenia pozostaje także ekologia i działania na rzecz ochrony środowiska.

Więcej na temat plebiscytu, a także uczestników poprzednich edycji w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania.

Gość: Katarzyna Dydo – od początku związana z plebiscytem "Nieprzeciętni" Sylwia Majcher – edukatorka ekologiczna, jurorka w plebiscycie "Nieprzeciętni", Magdalena Antoszewska – finalistka plebiscytu "Nieprzeciętni 2020", Hanna Góźdź - finalistka plebiscytu "Nieprzeciętni 2020", Antoniusz Dietzius - laureat pierwszego plebiscytu "Nieprzeciętni", juror.

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Joanna Ficińska
Data emisji: 07.04.2022
Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj więcej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Racjonalne gospodarowanie czasem wolnym [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 12:28
W dzisiejszym świecie trudno jest nie mieć grafiku wypełnionego po brzegi. Pęd i presja środowiska towarzyszą nam na co dzień. W wolnych chwilach oczekujemy przede wszystkim wytchnienia i odpoczynku. Co zrobić, by jak najlepiej wykorzystać czas wolny?  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauczanie języka polskiego a uczniowie z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022 10:20
Uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim uczą się języka polskiego zgodnie z podstawą programową. Dodatkowo dla obcokrajowców organizowane są zajęcia pozalekcyjne, podczas których wplatane są elementy nauczania języka polskiego jako języka obcego. Wśród zadań związanych z nauką języka polskiego jest wskazywanie analogii między tym językiem, a językiem ojczystym uczniów.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakie są najciekawsze trendy w świecie produktów dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022 10:49
Na przestrzeni ostatnich lat rynek produktów dla dzieci znacznie się rozwinął. Sposób podejścia twórców jest widoczny przede wszystkim w jakości gotowego produktu. Za nami dwudziesta edycja konkursu "Świat Przyjazny Dziecku". 4 kwietnia odbyła się gala finałowa, podczas której rozdano nagrody i wyróżnienia twórcom ponad setki produktów – książek, gier, zabawek, ale też teatrów, miejsc czy wydarzeń. Świat Przyjazny Dziecku tworzą bowiem nie tylko rzeczy, ale też inicjatywy, a przede wszystkim – ludzie. 
rozwiń zwiń