!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak rozmawiać z dzieckiem o niepełnosprawności?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 18:44
Niepełnosprawność dziecięca wciąż pozostaje tematem tabu. Joanna Piróg pisze książeczki, które oswajają z tym tematem zarówno dzieci, jak i rodziców. Jak rozmawiać z naszymi dziećmi o niepełnosprawności i inności w sposób dostosowany do wieku? Książki autorstwa gościni Polskiego Radia Dzieciom traktują o wyjątkowym smoku, Płomyczku, który nie posiada skrzydeł i to wyróżnia go spośród innych smoków.
Jak rozmawiać z naszymi dziećmi o niepełnosprawności i inności w sposób dostosowany do wieku?
Jak rozmawiać z naszymi dziećmi o niepełnosprawności i inności w sposób dostosowany do wieku? Foto: Glow Images/East News

- Pomysł napisania bajki zaczął się kiedy moja córeczka trafiła do hospicjum i wtedy po prostu chciałam jakoś pomóc, coś zrobić dla hospicjum i tak wpadłam na pomysł, że napiszę bajkę – wspominała Joanna Piróg. - Inspiracją do napisania tej opowieści była moja córeczka, która urodziła się z rzadkim zespołem genetycznym, dlatego właśnie smoczek bez skrzydeł, bo w momencie kiedy pisałam tę bajkę, to nie wiedziałam, czy kiedyś moje marzenie o tym, żeby moja córeczka chodziła się spełni – dodała. W kolejnych częściach jest ten sam bohater, jednak spotykają go coraz to nowsze przygody. 

Posłuchaj
57:50 2022_06_08 22_00_00_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jak rozmawiać z dzieckiem o niepełnosprawności?

 

Książka o przygodach Smoka Płomyczka została napisana wraz z przypływem weny i bez większego wysiłku. Jak twierdzi autorka, najzwyczajniej w świecie miała tę historię w sercu. Z relacji rodziców dzieci, dla których przeznaczona została książka wynika, że ich pociechy utożsamiają się z bohaterem opowieści, co ułatwia im przetrwanie często trudnej codzienności i przynosi radość.  

Smok Płomyczek urodził się bez skrzydeł i nie potrafił latać jak inne małe smoki. Rówieśnicy mu dokuczali, ale tylko do momentu, kiedy okazało się, że… Po więcej na temat historii wyjątkowego Smoka, odsyłamy rozmowy z autorką bajki dydaktycznej o Płomyczku, Joanną Piróg w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania.  

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Agata Puścikowska
Gość: Wioletta Piróg – autorka
Data emisji: 08.09.2022
Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:
Gdy dziecko mówi "nie", zaznacza swoją odrębność
"Jesteś okej taki, jaki jesteś". Rozmowa z psychologiem


Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Jak wspierać mocne strony dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 10:50
Każde dziecko ma mocne strony, o których czasami może nawet nie wiedzieć. W ich odkrywaniu, rozwijaniu i wzmacnianiu towarzyszą rodzice, których wsparcie może także pomóc najmłodszym w radzeniu sobie z trudnościami. Oprócz tego, do podbudowywania mocnych stron u dzieci wykorzystać można również bajki, o czym w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom mówiła Ilona Kostecka, autorka książki  "Matylda Odważna i Pralkowy Potwór".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak rozmawiać o swoim ciele, by nie budzić kompleksów u dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 08:00
Kompleksy dotyczące wyglądu leżą w interesie producentów kosmetyków, ubrań, a także miejsc świadczących usługi związane z poprawianiem urody. Świat, w którym przyszło nam żyć, promuje określone kanony piękna, a celem wielu z nas stało się dążenie do nieistniejącego ideału. Już w dzieciństwie dostrzegamy, co jest w wyglądzie mile widziane, a co mniej. Nie pomaga także matka, która sama zmaga się z kompleksami.
rozwiń zwiń