X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

W "Strefie Rodzica" o słynnych piłkarzach i o tych mniej znanych

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2022 14:06
Znani piłkarze też byli kiedyś dziećmi, a do sukcesu dochodzili długą i krętą drogą. Gościni "Strefy Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom jest autorką książek będących biografiami piłkarzy dla młodych miłośników piłki nożnej. Autorka piłkarskich bestsellerów dla młodzieży tworzy całkiem nową serię o mniej znanych i nieco młodszych piłkarzach. Książka będąca przedstawicielką nowej serii ma większe litery, jest ciut mniejsza, a przy tym poręczna, więc idealna na wakacje.
Posłuchaj audycji Polskiego Radia DzieciomPi
Posłuchaj audycji Polskiego Radia DzieciomPiFoto: Pixabay

Choć funkcjonuje przekonanie, że biografię piłkarza powinno się pisać dopiero po zakończeniu przez niego kariery, młodzi ludzie chcą znać historię swojego idola tu i teraz. Odpowiedzią na ich potrzeby są kultowe już biografie piłkarzy dla dzieci i młodzieży. Po przeczytaniu choć jednej z dostępnych pozycji młodzi ludzie będą mieli świadomość, że w drodze do kariery istotny jest nie tylko talent, ale też ciężka praca i konkretne cechy charakteru.

"Dlatego piszę dla dzieci i dlatego piszę dla młodych ludzi czy nastolatków, żeby jeszcze się załapali na zastanowienie się, co mogą zrobić w swojej nauce czy w swoich pasjach, co rozwijać, żeby z tej pasji coś było" - mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Yvette Żółtowska-Darska. Jak zaznaczyła, to właśnie pasja jest podstawą, od której należy wyjść, by osiągnąć sukces. 

Posłuchaj
59:23 2022_06_23 22_00_55_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 W "Strefie Rodzica" o piłkarzach słynnych i o tych mniej znanych

Więcej na temat serii, a także piłkarzy, których biografie już się ukazały oraz ukażą się w najbliższym czasie mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom autorka licznych książek o piłkarzach, Yvette Żółtowska-Darska.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Strefa rodzica

Prowadzi: Agata Puścikowska
Gość: Yvette Żółtowska-Darska
Data emisji: 22.06.2022
Godzina emisji: 21:00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:
Jak odnaleźć siebie w życiu? Odpowiedź w "Strefie rodzica" w PR Dzieciom
Jak wygląda organizacja życia rodzinnego z perspektywy taty?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Jak poczucie wdzięczności może zmienić życie?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 10:00
W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, kiedy patrzymy na siebie lub innych w negatywny sposób. Krytyka ta może czasem być bezwiedna, co nie zmienia faktu, że stan ten uniemożliwia nam korzystanie z uprzejmości i zadowolenia, którymi moglibyśmy się wzajemnie dzielić. Kluczem do zmiany takiego postępowania może być praktykowanie wdzięczności, o czym w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedziała Magdalena Galek, autorka ebooka "Wdzięczność dla początkujących".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak odnaleźć siebie w życiu? Odpowiedź w "Strefie rodzica" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 14:28
Poczucie własnej wartości jest nierozłącznie związane z kochaniem samego siebie. Cokolwiek by się z nim działo wcześniej, w każdej chwili życia można się o nie zatroszczyć, nakarmić je i złapać z nim kontakt. Jest z tym łatwiej, gdy mamy obok siebie ludzi, którzy pokażą nam, jak to robić. Ale to nie wszystko.
rozwiń zwiń