!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Jak znaleźć i utrzymać swoją miłość według grekokatolickiego księdza

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2022 11:15
Ksiądz Paweł Potoczny opowiada w mediach społecznościowych o miłości w XXI wieku. Na swoim instagramowym profilu zamieszcza spostrzeżenia refleksje odnośnie do tego czym według niego jest prawdziwa miłość. Mówi, jak ją znaleźć, jak zachować, a także o tym, w jaki sposób ją pielęgnować. O tym wszystkim opowiedział w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/BONDART PHOTOGRAPHY

- Wraz z małżonką prowadzimy kursy przedmałżeńskie, nauki przedmałżeńskie dla kandydatów do małżeństwa, również prowadzimy rekolekcje dla małżeństw, spotkania dla par, które chcą odpocząć, znaleźć nowy początek w swoim związku, poprawić swoje relacje czy budować je na nowo - mówił na antenie Polskiego Radia Dzieciom ksiądz Paweł Potoczny - Mówimy dużo o miłości.  

Posłuchaj
59:46 2022_10_06 22_00_07_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jak znaleźć i utrzymać swoją miłość według grekokatolickiego księdza

W związku małżeńskim gość audycji Strefa Rodzica jest od szesnastu lat i nie ukrywa, że nawet w tak wyjątkowej rodzinie pojawiają się kryzysy. - Kryzysy zawsze się pojawiają. Jeżeli ktoś zakłada, wstępując w jakikolwiek związek, że kryzysów nie będzie, to jest w błędzie. Kryzysy będą. Małżeństwo czy w ogóle bycie z drugą osobą jest to nieustanna praca nad budowaniem właściwych relacji - tłumaczy ksiądz grekokatolicki. 

Sakrament małżeństwa stanowi swego rodzaju fundament i gwarantuje stabilizacją. Małżeństwo to poważna decyzja na całe życie, a odpowiedzialność za związek biorą dwie strony. Jeżeli dzieje się coś złego, należy to zmienić, nie zaś - tak jak przywykliśmy - wymienić. Małżeństwo jest nauką wybaczania. Ksiądz Paweł Potoczny zaznacza, że aby pielęgnować związek, warto wracać do początków, czyli do momentu zakochania. 

Więcej o małżeństwie widzianym oczami grekokatolickiego księdza w Strefie Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.  

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Joanna Ficińska
Gość: Data emisji: ks. Paweł Potoczny – ksiądz grekokatolicki
Data emisji: 06.10.2022
Godzina emisji:  21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

REKLAMA

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Wspólne prowadzenie firmy i życie rodzinne. Jak to pogodzić?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 13:17
W pewnym momencie naszej kariery zawodowej możemy zapragnąć założyć własną firmę. Z jednej strony może wydawać się, że takie rozwiązanie wprowadzi do życia większą swobodę, gdyż możemy wtedy sami o sobie decydować. Z drugiej strony pojawia się jednak większe poczucie odpowiedzialności i obowiązków. W sytuacji, gdy biznes prowadzony jest przez małżonków, połączenie kariery z życiem rodzinnym staje się trudniejsze, między innymi ze względu na to, że rozmowy na tematy firmowe zaczynają pojawiać się nie tylko w pracy, ale też i w domu. O tym, jak pogodzić te dwie sfery życia opowiedziała w "Strefie Rodzica" Agnieszka Pieniążek, ekspertka ds. relacji w rodzinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak rytmy i rytuały mogą wprowadzić do życia spokój

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 10:04
Pewne rzeczy w naszym życiu się powtarzają lub występują po sobie naturalnie, tworząc w ten sposób rytmy i rytuały. Dają one poczucie bezpieczeństwa i wolności oraz są one widoczne zwłaszcza dla dzieci, przez co przerwanie ich może wywołać u młodszych osób niezadowolenie. O tym, dlaczego powtórzenia sprawiają, że życie staje się spokojniejsze opowiedział w "Strefie Rodzica" Andre Stern, autor książki pt: "Rytmy i rytuały dzieci. O rodzicielstwie opartym na zaufaniu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak przejść przez rozwód i nie zwariować?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 10:39
Decyzja o rozstaniu z partnerem nie przychodzi z łatwością. Mamy poczucie, że w naszym życiu zachodzą wówczas nieodwracalne zmiany, których skutki dotykają także dzieci. Ponadto, osoby młodsze mogą obwiniać się za rozwód rodziców, dlatego dobrze jest wiedzieć, jak im to wytłumaczyć w zrozumiały dla nich sposób. O tym, czym dla kobiety jest rozwód oraz jak sobie z nim poradzić opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom w "Strefie Rodzica" Joanna Szulc, dziennikarka i autorka książki "Sama mama. Rozmowy o rozstaniu i samodzielnym macierzyństwie".
rozwiń zwiń