Polskie Radio Dzieciom

Jak wybierać wartościowe prezenty dla najbliższych? "Strefa rodzica" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 14:15
Każdy z nas ma zapewne swoją strategię dotyczącą prezentów, zwłaszcza świątecznych. Niektórzy podchodzą do tematu w dłuższej perspektywie czasowej i już kilka miesięcy wcześniej analizują rynek, czytają recenzje i konsultują decyzje, inni podążają za modą, korzystają z promocji albo gotowych pakietów prezentowych i ogarniają wszystkie podczas jednej wizyty w hipermarkecie, a jeszcze inni zamawiają prezenty na ostatnią chwilę, biorąc to, co dostępne, byleby nie przyjść na wigilijną kolację bez niczego. 
Najlepszym prezentem dla osób ceniących sobie aktywność fizyczną będą odpowiednio dobrane, sportowe gadżety.
Najlepszym prezentem dla osób ceniących sobie aktywność fizyczną będą odpowiednio dobrane, sportowe gadżety. Foto: Shutterstock

W każdej z wyżej wymienionych strategii można kierować się kluczem wartości niematerialnych zwracając uwagę na to, co dany prezent przyniesie ze sobą obdarowanej osobie. Justyna Marszałkowska-Jakubik wyznała, że przez cały rok prowadzi notesik, w którym zapisuje sobie to, o czym bliscy wspominają i o czym marzą, a prezenty świąteczne zaczyna kupować już w wakacje. Obserwacja otoczenia zwieńczona efektem niespodzianki to sposób na udane święta Doroty Mazurek. 

Posłuchaj
60:47 2022_12_19 21_00_19_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jak wybierać wartościowe prezenty dla najbliższych? "Strefa rodzica" w PR Dzieciom_Strefa Rodzica 19 grudnia godz. 21:00

Posłuchaj
57:10 2022_12_19 22_02_22_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jak wybierać wartościowe prezenty dla najbliższych? "Strefa rodzica" w PR Dzieciom_Strefa Rodzica 19 grudnia godz. 22:02

  

Gościnie Polskiego Radia Dzieciom zauważyły, że wśród tegorocznych prezentowych zakupów królują pluszaki ze specjalnego miękkiego pluszu. Prezentami, które od lat cieszą się ogromną popularnością są gry planszowe, które integrują i łączą pokolenia. Oprócz prezentów materialnych istnieją też te nierzeczowe, które niosą za sobą coś więcej. Może to być chociażby wspólny wyjazd, wyjście w gronie rodziny czy karnet związany z rozwijaniem pasji. 

Jak wybierać wartościowe podarunki dla najbliższych? Gdzie szukać mądrych prezentowych inspiracji? Czy są prezenty bezcenne, których nie da się kupić, ale można je wykonać własnoręcznie? Jak poprzez zabawki uczynić świat bardziej przyjaznym dziecku? Odpowiedzi na te i inne pytania w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.  

Prowadzi: Marcin Perfuński
Gość: Dorota Mazurek - redaktorka magazynu Świat Zabawek, pomysłodawczyni Dziecka w Warszawie, czyli największego stołecznego portalu dla rodzin z dziećmi, Justyna MarszałkowskaJakubik – dietetyczka, Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz - organizatorka konkursu Świat Przyjazny Dziecku, członkini zarządu Komitet Ochrony Praw Dziecka.
Data emisji: 19.12.2022
Godzina emisji: 21:00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00. 

Czytaj dalej:


Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Święta w duchu zero waste [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 15:40
Bycie ekologicznym w okresie świątecznym to przede wszystkim zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku. W ferworze bożonarodzeniowych zakupów łatwo wpaść w wir konsumpcji, jednak starajmy się być uważni. Na co właściwie powinniśmy zwrócić uwagę? W Strefie Rodzica opowiedziała znawczyni tematu, Kamila Musiatowicz. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święta idealne - czy to w ogóle możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 15:01
W naszych głowach od lat funkcjonuje wizja Świąt doskonałych, która jest powielana i utrwalana w świątecznych filmach czy w mediach społecznościowych. Dążenie do tego wyidealizowanego obrazka generuje dużo stresu, a rzeczywistość może dać o sobie znać szybciej niż nam się wydaje. Znamy to zresztą z poprzednich lat. Co więc powstrzymuje nas przed refleksją? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zadbać o higienę cyfrową w święta

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2022 22:37
Już niebawem zasiądziemy przy wigilijnym stole, być może podzielimy się opłatkiem, zjemy barszcz z uszkami albo obejrzymy "Kevina", a potem zaczniemy wysyłać SMS-y z życzeniami do najbliższych. Skoro już weźmiemy już smartfony w dłonie, to zapewne rzucimy okiem na powiadomienia i nagle okaże się, że wigilia została spędzona z nosem w smartfonie, ale nie musi tak być.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak przeżyć rodzinne święta i nie zwariować? Odpowiedź w "Strefie rodzica"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2023 13:45
Przygotowania do świąt pochłaniają mnóstwo naszego czasu, a także cierpliwości. Czasem bywa tak, że kiedy siadamy przy świątecznym stole, emocje biorą górę. Mogą one dojść do głosu również przed świętami, jak i niedługo po nich, ponieważ są one ważne z różnych powodów, nie tylko związanych z samymi obchodami, ale też prywatnymi wspomnieniami i skojarzeniami dotyczącymi tego, jak święta wyglądały kiedyś w domu rodzinnym. Jest to bagaż przeróżnych doświadczeń, często pięknych, ale niekiedy też tych mniej przyjemnych. 
rozwiń zwiń