Polskie Radio Dzieciom

Kultura dla dzieci od wczesnego dzieciństwa na drodze do rozwoju i otwartości dziecka

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 09:00
W jakich miejscach szukamy kontaktu z kulturą? Gdzie można spotkać się z działaniami kulturalnymi, a o tym nie wiemy? Tylko w Warszawie działają Domy Kultury, których oferta kulturalna zajęć może przyprawić o zawrót głowy.
Audio
  • Posłuchaj rozmowy o tym co mogą rodzicom i dzieciom zaoferować domy kultury oraz jak obcowanie z kulturą wpływa na budowanie otwartości i zaangażowania u dzieci.
  • Posłuchaj rozmowy z Joanna Jaczewska Schuetz z Instytutu Żywności i Żywienia na temat otyłości wśród dzieci i dorosłych.
Dziewczynka na scenie teatralnej
Dziewczynka na scenie teatralnejFoto: Shutterstock

Z badań dotyczących tzw. uczestnictwa w kulturze wynika, że mało osób wie, że może np. skorzystać z dostępnych cenowo zajęć w dzielnicowych domach kultury. A tymczasem standard niektórych i oferta  jest porównywalna z najlepszymi muzeami w Polsce.

Co mogą rodzicom i dzieciom zaoferować domy kultury? O tym w „Strefie rodzica” Jacek Raginis-Królikiewicz rozmawiał ze swoimi gośćmi, którymi były Anna Michalak - Pawłowska, pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. Edukacji Kulturalnej, twórczyni i dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych dla dzieci i młodzieży „Dorożkarnia” oraz Agnieszka Skalska, animatorka „Dorożkarni”.

W drugiej godzinie ”Strefy rodzica” rozmawialiśmy o otyłości – problemie, który dotyczy nie tylko osób dorosłych. Jak, kiedy i co jeść, aby nie być narażonym na otyłość? Odpowiedzi na te pytania udzieli gość Polskiego Radia Dzieciom - Joanna Jaczewska Schuetz  z Instytutu Żywności i Żywienia z którą rozmawiał Jacek Raginis – Królikiewicz.

”Strefa rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

jo

 

 

Zobacz także
Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 17:55
Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak szybko uczyć się i tworzyć wartościowe rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 14:30
Żyjemy w świecie, w którym stale coś rozprasza naszą uwagę. Pracując przy komputerze jesteśmy  bombardowani tysiącem powiadomień. Jak odnaleźć się w takiej rzeczywistości - o tym w audycji  Polskiego Radia Dzieciom "Strefa Rodzica". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka i matematyka od najmłodszych lat

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 10:08
Muzyczne wychowanie może mieć wpływ na wrażliwość dziecka i na jego ogólny rozwój intelektualny. Edukacją muzyczną można objąć dzieci już w pierwszym roku życia. 
rozwiń zwiń