!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Pomoc rodzinom w kryzysie 

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 23:59
Każdego roku prawie 9 tys. dzieci w Polsce trafia do opieki zastępczej. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce apeluje o pomoc rodzinom w kryzysie
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: wioskisos.org

Zgodnie z danymi GUS-u, Ponad 71 tys. dzieci w Polsce wychowuje się w opiece zastępczej, a nie w rodzinach biologicznych. Co roku, niemal 9 tys. dzieci traci opiekę rodziców. Dla każdej z tych rodzin, dla każdego dziecka to osobisty dramat – sytuacja, która wpływa na całe późniejsze życie, a często pozostawia po sobie ogromną traumę.

Posłuchaj
59:10 [DAB]Dzieciom (PCM) 24 wrzesień 2020 22_00_12_SR_2_FIC_.mp3 24.09.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Jak podkreślają eksperci SOS Wiosek Dziecięcych, z odpowiednim planem wsparcia, profesjonalną pomocą, wiele tych dramatycznych sytuacji można uniknąć. Właśnie dlatego Stowarzyszenie uruchomiło nową kampanię, w której podnosi tak ważny temat profilaktyki rozpadu rodziny.

Celem akcji jest pomoc dzieciom objętym opieką programu "SOS Rodzinie", którego założeniem jest zapewnienie kompleksowego wsparcia dla rodzin w najtrudniejszej sytuacji, których w czasach pandemii stale przybywa.

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Rozmawiała: Joanna Ficińska

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Samoakceptacja i jej znaczenie w procesie budowania związku

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 23:01
Wiedzę o tym jak kochać podsuwają mass media, powieści i komedie romantyczne, które kształtują wyobrażenia o miłości "idealnej". A z kultury masowej wybrzmiewa pochwała indywidualizmu i samorealizacji. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nakarm, naucz i puść wolno, czyli jak wychować dzieci na szczęśliwych dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 23:57
W "Strefie rodzica" postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak wychować dzieci na szczęśliwych dorosłych. Jaką rolę w tym odgrywają relacje pomiędzy rodzicami i w jaki sposób można się o te relacje zatroszczyć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie z migreną

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 23:55
Medycyna integracyjna to zintegrowane i indywidualne podejście do problemów pacjenta. Oparta na dokładnej diagnozie, poszukuje przyczyn problemów i leczy przyczyny, nie symptomy. Takie postrzeganie zdrowia jest nieocenione w przypadków chorób psychosomatycznych, do których zalicza się m.in. różne rodzaje migreny.
rozwiń zwiń