!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Życie z migreną

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 23:55
Medycyna integracyjna to zintegrowane i indywidualne podejście do problemów pacjenta. Oparta na dokładnej diagnozie, poszukuje przyczyn problemów i leczy przyczyny, nie symptomy. Takie postrzeganie zdrowia jest nieocenione w przypadków chorób psychosomatycznych, do których zalicza się m.in. różne rodzaje migreny.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Migrena jest zaliczana do tzw. pierwotnych bólów głowy, czyli takich, które nie są wynikiem innych towarzyszących chorób. Migrena charakteryzuje się napadowym występowaniem bólów głowy, którym czasem towarzyszą dodatkowe objawy neurologiczne.

Teorii dotyczących powstawania i rozprzestrzeniania się migrenowych bólów głowy jest wiele i żadna nie jest ostateczna i wyjaśniająca wszystkie wątpliwości.

Posłuchaj
58:57 [DAB]Dzieciom (PCM) 22 wrzesień 2020 21_00_14_SR_1_FIC_.mp3 22.09.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Dr Magdalena Cubała-Kucharska

Rozmawiała: Joanna Ficińska

Data emisji: 22.09.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Samoakceptacja i jej znaczenie w procesie budowania związku

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 23:01
Wiedzę o tym jak kochać podsuwają mass media, powieści i komedie romantyczne, które kształtują wyobrażenia o miłości "idealnej". A z kultury masowej wybrzmiewa pochwała indywidualizmu i samorealizacji. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nakarm, naucz i puść wolno, czyli jak wychować dzieci na szczęśliwych dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 23:57
W "Strefie rodzica" postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak wychować dzieci na szczęśliwych dorosłych. Jaką rolę w tym odgrywają relacje pomiędzy rodzicami i w jaki sposób można się o te relacje zatroszczyć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Smakoterapia, czyli zdrowe odżywianie nie tylko jesienią

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 23:55
Późne lato i początek jesieni to idealny czas przygotowanie przetworów. Jabłka, śliwki, gruszki, owoce lasu, dynie i inne warzywa można świetnie wykorzystać. Przetwory zrobione w domowym zaciszu są nie tylko smaczne, ale także doskonale wpisują się w trendy zdrowego odżywiania, także dla osób na diecie bez glutenu. 
rozwiń zwiń