X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Słuchaj Polskiego Radia Dzieciom we wtorek 11 sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 09:08
W dzisiejszych audycjach przypomnimy zasady pierwszej pomocy weterynaryjnej, powiemy o tym co powinniśmy zrobić gdy znajdziemy kotka, psa lub jeża. Po 17.15 wraz z Szymonem Radzimierskim - czternastoletnim podróżnikiem, odbędziemy podróż do Etiopii zaś po 21.00 w "Strefie rodzica" powiemy o tym, jak dbać o zdrowy wzrost dziecka oraz jak unikać cukru w posiłkach. Zapraszamy!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: LightField Studios/shutterstock.com

10:00-11:00 "Muzyczne podróże" - Elementy dzieła muzycznego cz.1. 

11:00-12:00 "Leszek i Miś Michaś" - Leszek z Misiem zwiedzają Toruń. 

12:15 "Wakacyjny bajkowy kącik" - Bajka pt. „Świerszcz” cz.7. Czy zwierzęta potrafią powiedzieć nam coś mądrego? Czy potrafią być stróżami domowego ogniska? Nie wszystkie, ale tajemniczy świerszcz to prawdziwy przyjaciel każdego dobrego człowieka. Opowieść o przyjaźni, dobrym sercu i odległych krainach.  

14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki" – "O chciwej dziedziczce zamienionej w złoto". 

15:00-17:00 "Popołudnik" - Dzień Konserwatora Zabytków. Dowiemy się czym zajmuje się taki konserwator i jakie cechy musi mieć zabytek. Przyjrzymy się niektórym z nich. 

15:30 "Słowo do słowa" - Opowieści o różnych słowach, w każdym tygodniu na inną literę alfabetu. Dziś b jak brosza. 

17:15-17:45 "Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim" - Wracamy do Etiopii. Ostatnio poznaliśmy wulkan Erta Ale, a teraz Szymon zabierze nas do magicznej krainy położonej na południu tego kraju - doliny rzeki Omo. Plemiona żyją tam w bardzo tradycyjny sposób, w zgodzie z naturą.  Z programu dowiemy się czym jest ukuli bula, jak wyglądają kobiety z plemiona Mursi i jak żyje plemię Karo. 

18:00-19:00 "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Zasady pierwszej pomocy przed weterynaryjnej. Znajdujemy małe kotki, psa czy jeża...co powinniśmy zrobić - zabrać do domu, czy do weterynarza. Jak sami możemy pomóc zwierzakom. Których zwierząt, np. ptaków, nie należy absolutnie zabierać nawet kiedy pozornie są same, ponieważ możemy wyrządzić im krzywdę. Goście: Anna Budzińska i Maciej Bekier, weterynarz z gabinetu weterynaryjnego Uprzejmy Łoś. 

19:10 "Książka do poduszki" - Książka "Biuro podróży nosorożki Papti. Przygody w dżungli Łubu - dubu" Marcina Mortki. Papti najbardziej na świecie kocha podróże, dżunglę Łubu-dubu i niesienie pomocy innym. Mała nosorożyca prowadzi biuro podróży dla zwierzaków. Pomagają jej w tym przyjaciele: wiecznie drzemiący leniwiec Śpioch i uwielbiająca naśladować dźwięki papuga Gaduła. Doradzając sąsiadom, gdzie wyjechać na wakacje, Papti wspiera ich również w rozwiązywaniu codziennych problemów. Czyta Wojciech Słupiński. 

19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy' - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić. 

21:00-23:00 "Strefa rodzica" - 1 temat: Jak dbać o zdrowy wzrost dziecka i mu nie zaszkodzić. Jak mu nie zaszkodzić np. poprzez nadmierne ćwiczenia, czy zbyt duży wysiłek. Jak nie przesadzić i nie zaszkodzić/nie przeszkodzić we wzroście młodego organizmu. Na jakie sygnały od dziecka należy być wyczulanym, które mogą świadczyć o zaburzeniach wzrostu.

2 temat: Jak unikać cukru w posiłkach? Nawet nieświadomie pochłaniamy ogromne ilości niezdrowego cukru. Jak go unikać i na co szczególnie zwracać uwagę, zwłaszcza w kontekście dziecka. 

Środa: 

8:00-10:00 "Poranek" - Wakacyjny alfabet, czyli szukamy skojarzeń i słów z wakacjami na poszczególne litery. 

8:30 "Smak na tak" - Abecadło w kuchni, czyli bomba witaminowa. 

8:45 Słuchowisko "Chatka Puchatka" - Słuchowisko na podstawie książki Alana Alekxandra Milne w adaptacji Emilii Stawskiej. TPR z 1986 r. Wykonawcy:  Szczepkowski Andrzej ,Sobieska Joanna, Pawlik Bronisław Milde Ewa, Michnikowski Wiesław, Majerówna Wanda, Kuśmierska Ilona, Kociniak Jan, Bończak Jerzy. 

9:30 "Pocztówka z wakacji" -  W najbliższym tygodniu wakacyjne pocztówki zostaną wysłane z przeróżnych miejsc: ze strychu, z dywanu, łóżka, spod drzewa i z plaży.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gambia – najmniejsze państwo w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 12:00
Wyobraźmy sobie kraj, w którym cały rok panuje lato. Rośliny niemal bez przerwy kwitną i owocują i tylko część tego lata jest deszczowa. Wtedy ulewy są bardzo obfite, ale też i niezwykle ciepłe. Dodatkową zaletą jest to, że w porze deszczowej roślinność jest jeszcze bardziej bujna, zielona i piękna. Czy nie byłoby przyjemnie pomieszkać w takim wspaniałym miejscu? Jednym z takich właśnie rejonów na naszej planecie Ziemi jest Gambia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tropikalne lasy i czekoladowe wzgórza Filipin

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 16:27
Naszym statkiem płyniemy dalej, na pełnych żaglach, bo oto przed nami bezkresne głębiny Oceanu Spokojnego. Za nami został Kanał Panamski, między Ameryką Środkową a Południową. Tędy przedostaliśmy się z morza Karaibskiego na otwarty Pacyfik. Podróżując dalej na zachód między Zwrotnikiem Raka i Równikiem - docieramy na Filipiny.
rozwiń zwiń