X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dzień Dziadka w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 00:01
Z okazji święta wszystkich dziadków, Polskie Radio Dzieciom zaprasza na specjalne wydanie "Dziecięcego koncertu życzeń", w czasie którego słuchacze mają okazję zadedykować ukochanym dziadkom wybraną piosenkę. Dziennikarze przygotowali również akcję "Laurka dla dziadków", telefoniczną skrzynkę życzeń oraz wiele innych atrakcji. Wszystko po to, by pomóc dzieciom sprawić, aby ich dziadkowie czuli się kochani i wyjątkowi!
Dzień dziadka w PRD 22 stycznia 2021
Dzień dziadka w PRD 22 stycznia 2021Foto: PR

22 stycznia na Facebooku Polskiego Radia Dzieciom przeprowadzona zostanie akcja "Laurka dla dziadków" – pod specjalnym postem w mediach społecznościowych słuchacze mogą dzielić się zdjęciami swoich laurek.

Zamiast "Muzycznych podróży", zaplanowane zostało specjalne wydanie "Dziecięcego koncertu życzeń" (godz. 10.00-11.00). Dzieci, które chcą zrobić swoim dziadkom wyjątkową niespodziankę, mogły zadzwonić w czasie trwania audycji, złożyć życzenia i zamówić piosenkę na antenie!

Posłuchaj
59:00 22.01. Muzyczne dziadek.mp3 Dziecięcy koncert życzeń pełen piosenek zagranych specjalnie dla dziadków (Dziecięcy koncert życzeń/PR Dzieciom)_22.01.2021.

 


Bałwan_1200.jpg
Czas zabawy i nauki z Polskim Radiem Dzieciom

W piątkowym wydaniu audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" (godz. 18.00-19.00)  gościem Janusza Zadury była prof. Ewa Bartnik -  biolog, profesor nauk biologicznych, wykładowczyni akademicka, popularyzatorka nauki, która opowiedziała o tym, co dziedziczymy po dziadkach, dlaczego czasem jesteśmy do nich podobni oraz co dostajemy od nich w genach. 


Posłuchaj
59:33 22.01. Podwieczorek.mp3 Co dziedziczymy po dziadkach? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/PR Dzieciom)_22.01.2021.

 

 

babcia 1200.jpg
Rola dziadków w wychowaniu wnucząt

Z okazji Dnia Babci i Dziadka pod numerem (22) 645 20 00 uruchomiona została skrzynka telefoniczna, na którą dzieci mogą nagrywać życzenia swoim dziadkom. Będzie je można usłyszeć w Polskim Radiu Dzieciom jeszcze dziś 22 stycznia, w Dniu Dziadka.

Więcej informacji: tutaj

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

[informacja prasowa]

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja DAB+ wychowanie
Zobacz także

Czytaj także

Które ptaki szykują się już do odlotów? Lew i królik w rozmowie z przyrodnikiem

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 21:50
Choć czujemy jeszcze, że jest gorąco jak w lecie, w przyrodzie coś już chyli się ku jesieni. Brzozy jako jedne z pierwszych powoli zaczęły ubierać się w złotą szatę. Ptaki już powoli wyczuwają, że nadchodzi wielka zmiana, że zmieni się pora roku i za chwilę rozpocznie czas wędrówki do ciepłych krajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W odległych galaktykach świata fantazji

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 14:31
Filip i Leopold bardzo lubią wymyślać niestworzone historie. Ostatnio rozmawiając zapędzili się nawet, jak to określił Leopold - w rejony "trochę daleko w głąb swojej głowy". A królik dodał, że będzie to wyprawa galaktyczna do fantastycznych światów, takich jak Narnia i kraina Hogwartu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto wymyślił radio? Historia odbiorników radiowych

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:00
"Telegraf jest rodzajem bardzo długiego kota. Naciskacie jego ogon w Nowym Jorku, a głowa miauczy w Los Angeles. Radio działa na tej samej zasadzie. Tylko nie ma kota !" - tłumaczył już sto lat temu ciekawym tego wynalazku, laureat Nagrody Nobla, Albert Einstein. Jak na przestrzeni wieków zmieniały się sposoby i narzędzia masowej komunikacji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do jakiej szkoły wracają uczniowie?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 23:55
Wielu rodziców, zwłaszcza tych, których dzieci uczestniczą w edukacji wczesnoszkolnej, nurtuje pytanie, jak będzie wyglądał edukacja w po tak długim czasie. Czy będzie to po prostu powrót do szkoły takiej, jaką znaliśmy przed marcem ubiegłego roku?
rozwiń zwiń