Polskie Radio Dzieciom

Uniwersytet Młodego Badacza

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 21:22
Młodzi badacze! 19 czerwca odbył się piknik naukowy, który podsumowywał rok trwania Uniwersytetu Młodego Badacza. Skierowany był do młodych absolwentów, ale też do dzieci z terenu Warszawy i okolic. Dzięki grom tematycznym studenci utrwalili wiedzę z cyklu zajęć.​ 18 czerwca 2021 w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy z współzałożycielką Uniwersytetu Młodego Badacza - Kingą Wojtas.  
Uniwersytet Młodego Badacza - zajęcia plenerowe
Uniwersytet Młodego Badacza - zajęcia pleneroweFoto: mat. prom.

Podczas Pikniku Naukowego na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: mobilne laboratorium chemiczne, spotkanie z duchem Ignacego Łukasiewicza, strażacki wóz oraz naukowe namioty tematyczne z grami i zabawami.

Posłuchaj
07:06 18.06. Poranek uniwersytet młodego badacza.mp3 Rozmowa z współzałożycielką Uniwersytetu Młodego Badacza - Kingą Wojtas (Poranek/PRD)_18.06.2021.

Uniwersytet Młodego Badacza to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Rozwoju UKSW w partnerstwie z Fundacją Stan i Urzędem Dzielnicy Bielany. Projekt UMB jest dla dzieci w wieku 7-11 lat i ich rodziców -  składa się z trzech modułów tematycznych: 1. Społeczeństwo i filozofia, 2. Człowiek i środowisko oraz 3. Ludzie i polityka. W tym roku w projekcie wzięło udział 100 uczestników.

Więcej informacji www.mlodybadacz.edu.pl


Zobacz więcej na temat: edukacja przyrodnicza
Zobacz także
Czytaj także

Fascynujący świat grzybów. Grzyby domowe i pleśnie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 13:45
Większość z nas grzyby kojarzy z tymi jadalnymi, które znajdujemy jesienią w lesie ale grzyby spotykamy nie tylko w lasach i nie tylko w jesienią. Są wszędzie wokół nas. Czy wiedzieliście, że pleśń jest grzybem, który ma zastosowanie w medycynie? Do fascynującego świata grzybów zabrała nas mykolog pani dr Marta Wrzosek. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rowerem po Drawieńskim Parku Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 08:00
Maj to wspaniały miesiąc na rozpoczęcie jazdy na rowerze, jeśli jeszcze się tego nie zrobiło. Jednym z miejsc, do którego można udać się na wycieczkę rowerową jest np. Drawieński Park Narodowy, o którym w Podwieczorku z Filipem i Leopoldem opowiedział przyrodnik Bartosz Popczyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciekawe sposoby na czerpanie wiedzy na temat geografii

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2023 09:00
Wiedza z zakresu geografii pozwala dostrzec i określić związki zachodzące w przyrodzie oraz na płaszczyźnie społeczno-ekonomicznej. Swoje umiejętności i zdobyte informacje możemy poszerzać nie tylko w szkole, ale także dzięki samodzielnej nauce przy wykorzystaniu odpowiednich książek. Z racji tego, że dobra pogoda i okres wakacyjny będzie sprzyjał podróżom i poszerzaniu wiedzy geograficznej, w "Strefie rodzica" porozmawialiśmy z prof. Elżbietą Szkurłat, która brała udział w przygotowaniu obecnej podstawy programowej z tego przedmiotu, z redaktorem książek geograficznych, Maciejem Byliniakiem, a także Zbigniewem Lewandowski z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
rozwiń zwiń