X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zacznij rok szkolny z Polskim Radiem Dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 16:53
Polskie Radio Dzieciom od ponad 6 lat bawi i uczy dzieci oraz wspiera rodziców, opiekunów i nauczycieli. 1 września dziennikarze stacji zapraszają  do wspólnego rozpoczęcia roku szkolnego. Na antenie można było usłyszeć m. in. o pierwszym dniu szkoły i o tym, jak wygląda początek roku szkolnego w różnych zakątkach świata. Rozmawialiśmy także o tym, jak zachęcić dziecko do czytania.
Zacznij rok szkolny z Polskim Radiem Dzieciom
Zacznij rok szkolny z Polskim Radiem DzieciomFoto: PR

1 września rytm dnia zmienia się nie tylko dla uczniów, ale także dla Polskiego Radia Dzieciom. Już teraz słuchacze stacji mogą liczyć na więcej nauki języków obcych, bo dwa razy dziennie - rano i popołudniu (godz. 9:30 i 16:30). 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM PRZEZ CAŁĄ DOBĘ <---

Na antenę wraca także  uwielbiana przez dzieci "Lista przebojów Polskiego Radia Dzieciom" - w czwartki o godz. 17:00. Słuchacze będą mogli proponować pozycje, które powinny się na liście znaleźć i oczywiście głosować na swoich ulubieńców​.

Polskie Radio Dzieciom budziło do szkoły i towarzyszyło w drodze już  od godz. 7:00 w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom", co umiliło poranek niejednemu śpiochowi. 1 września w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00) prowadzonym przez Martynę Chuderską i Smoka Adasia można było się dowiedzieć, czego nauczą Smoka młodzi słuchacze, jak mogłaby wyglądać wymarzona szkoła i kto kogo by w niej uczył.

W "Muzycznych podróżach" (godz. 10.00-11.00) muzyczna podróż po Polsce - od Kaszub na północy do Tatr na południu – zaprezentowana została muzyka z różnych zakątków naszego kraju. Z kolei w  "Co w smoku piszczy?" (godz. 11.00-12.00) o tym, czy Smokowi Adasiowi udało się zostać nauczycielem i założyć pierwszą smoczą szkołę.

 Tego dnia w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00) o początkach roku szkolnego na świecie. O tym, gdzie rok szkolny zaczyna się podobnie jak u nas, a gdzie w lutym czy chociażby w czerwcu.

1 września w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" (godz. 18.00-19.00) usłyszeć można było wrześniowe opowieści (skąd nazwa, nazwy zagraniczne, jak wygląda wrzesień w przyrodzie, jak wygląda wrzesień na wsi, przysłowia i powiedzenia o wrześniu, wrześniowe urodziny i wydarzenia).​

Tego dnia w "Strefie Rodzica" (godz. 21.00-23.00) rozmowa o czytelnictwie wśród dzieci i o sposobach, jak zachęcić dziecko do czytania. Dziennikarze opowiedzieli także o Narodowym Czytaniu, którego partnerem medialnym jest Polskie Radio.

Zapraszamy do słuchania Polskiego Radia Dzieciom przez cały rok!

🔶 Więcej informacji tutaj

🔶 Podcasty Polskiego Radia Dzieciom tutaj

 🔶 Grafika do pobrania 

[Informacja prasowa]

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

Zdrowy sen dziecka. Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 17:14
Sen to nie tylko odpoczynek, w tym czasie dzieje się wiele procesów związanych zarówno z przetwarzaniem informacji, rozwojem, ale także zdrowiem fizycznym. Zdrowy sen małego dziecka - jak o niego zadbać? Najnowszy podcast dotyczący ciąży i macierzyństwa jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Jego autorką jest Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna, a także młoda mama. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak szkolne relacje wpływają na uczniów

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 00:20
Od małego jesteśmy ciekawi świata oraz wyposażeni w umiejętność i chęć uczenia się. Z czasem jednak to zaciekawienie mija, a zapał do chodzenia do szkoły maleje i ustępuje miejsca negatywnym emocjom. Co zatem możemy zrobić, aby dzieci lubiły i chciały do niej chodzić? W "Strefie Rodzica", której gościem była Maria Hawranek, autorka książki "Szkoły, do których chce się chodzić", porozmawialiśmy o relacjach między uczniami i dziećmi, a nauczycielami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobrze zaplanować rok szkolny. Tak! Ale jak?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 12:53
Rozpoczęcie roku szkolnego to dobra okazja do tego, aby zaplanować kolejne 10 miesięcy. Nie tylko pod kątem planu lekcji czy zajęć dodatkowych, ale też w odniesieniu do pasji i rzeczy, które dzieci chciałyby osiągnąć i na których im zależy. Jako że taki kalendarz obejmuje wszystkich członków rodziny, o wspólnym planowaniu opowiedziała w "Strefie Rodzica" Anna Zawadzka, autorka książek dla dzieci na temat organizowania czasu.
rozwiń zwiń