Polskie Radio Dzieciom

Zacznij rok szkolny z Polskim Radiem Dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 16:53
Polskie Radio Dzieciom od ponad 6 lat bawi i uczy dzieci oraz wspiera rodziców, opiekunów i nauczycieli. 1 września dziennikarze stacji zapraszają  do wspólnego rozpoczęcia roku szkolnego. Na antenie można było usłyszeć m. in. o pierwszym dniu szkoły i o tym, jak wygląda początek roku szkolnego w różnych zakątkach świata. Rozmawialiśmy także o tym, jak zachęcić dziecko do czytania.
Zacznij rok szkolny z Polskim Radiem Dzieciom
Zacznij rok szkolny z Polskim Radiem DzieciomFoto: PR

1 września rytm dnia zmienia się nie tylko dla uczniów, ale także dla Polskiego Radia Dzieciom. Już teraz słuchacze stacji mogą liczyć na więcej nauki języków obcych, bo dwa razy dziennie - rano i popołudniu (godz. 9:30 i 16:30). 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM PRZEZ CAŁĄ DOBĘ <---

Na antenę wraca także  uwielbiana przez dzieci "Lista przebojów Polskiego Radia Dzieciom" - w czwartki o godz. 17:00. Słuchacze będą mogli proponować pozycje, które powinny się na liście znaleźć i oczywiście głosować na swoich ulubieńców​.

Polskie Radio Dzieciom budziło do szkoły i towarzyszyło w drodze już  od godz. 7:00 w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom", co umiliło poranek niejednemu śpiochowi. 1 września w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00) prowadzonym przez Martynę Chuderską i Smoka Adasia można było się dowiedzieć, czego nauczą Smoka młodzi słuchacze, jak mogłaby wyglądać wymarzona szkoła i kto kogo by w niej uczył.

W "Muzycznych podróżach" (godz. 10.00-11.00) muzyczna podróż po Polsce - od Kaszub na północy do Tatr na południu – zaprezentowana została muzyka z różnych zakątków naszego kraju. Z kolei w  "Co w smoku piszczy?" (godz. 11.00-12.00) o tym, czy Smokowi Adasiowi udało się zostać nauczycielem i założyć pierwszą smoczą szkołę.

 Tego dnia w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00) o początkach roku szkolnego na świecie. O tym, gdzie rok szkolny zaczyna się podobnie jak u nas, a gdzie w lutym czy chociażby w czerwcu.

1 września w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" (godz. 18.00-19.00) usłyszeć można było wrześniowe opowieści (skąd nazwa, nazwy zagraniczne, jak wygląda wrzesień w przyrodzie, jak wygląda wrzesień na wsi, przysłowia i powiedzenia o wrześniu, wrześniowe urodziny i wydarzenia).​

Tego dnia w "Strefie Rodzica" (godz. 21.00-23.00) rozmowa o czytelnictwie wśród dzieci i o sposobach, jak zachęcić dziecko do czytania. Dziennikarze opowiedzieli także o Narodowym Czytaniu, którego partnerem medialnym jest Polskie Radio.

Zapraszamy do słuchania Polskiego Radia Dzieciom przez cały rok!

🔶 Więcej informacji tutaj

🔶 Podcasty Polskiego Radia Dzieciom tutaj

 🔶 Grafika do pobrania 

[Informacja prasowa]

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Zdrowy sen dziecka. Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 17:14
Sen to nie tylko odpoczynek, w tym czasie dzieje się wiele procesów związanych zarówno z przetwarzaniem informacji, rozwojem, ale także zdrowiem fizycznym. Zdrowy sen małego dziecka - jak o niego zadbać? Najnowszy podcast dotyczący ciąży i macierzyństwa jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Jego autorką jest Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna, a także młoda mama. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak szkolne relacje wpływają na uczniów

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 00:20
Od małego jesteśmy ciekawi świata oraz wyposażeni w umiejętność i chęć uczenia się. Z czasem jednak to zaciekawienie mija, a zapał do chodzenia do szkoły maleje i ustępuje miejsca negatywnym emocjom. Co zatem możemy zrobić, aby dzieci lubiły i chciały do niej chodzić? W "Strefie Rodzica", której gościem była Maria Hawranek, autorka książki "Szkoły, do których chce się chodzić", porozmawialiśmy o relacjach między uczniami i dziećmi, a nauczycielami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobrze zaplanować rok szkolny. Tak! Ale jak?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 12:53
Rozpoczęcie roku szkolnego to dobra okazja do tego, aby zaplanować kolejne 10 miesięcy. Nie tylko pod kątem planu lekcji czy zajęć dodatkowych, ale też w odniesieniu do pasji i rzeczy, które dzieci chciałyby osiągnąć i na których im zależy. Jako że taki kalendarz obejmuje wszystkich członków rodziny, o wspólnym planowaniu opowiedziała w "Strefie Rodzica" Anna Zawadzka, autorka książek dla dzieci na temat organizowania czasu.
rozwiń zwiń