Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom dba o bezpieczeństwo drogowe swoich słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2022 10:35
Bezpieczeństwo drogowe jest tematem stale obecnym w audycjach Polskiego Radia Dzieciom. Można tu usłyszeć informacje na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznej jazdy autokarem czy korzystania z telefonu w czasie jazdy rowerem. Dziś, 5 października w audycji "Popołudnik", będzie kolejna okazja by usłyszeć o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze czy chodniku. Rolę Polskiego Radia Dzieciom w edukacji o bezpieczeństwie drogowym, podkreśliła Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odbierając nagrodę Inspekcji Transportu Publicznego.
Bezpieczeństwo drogowe jest tematem stale obecnym w audycjach Polskiego Radia Dzieciom
Bezpieczeństwo drogowe jest tematem stale obecnym w audycjach Polskiego Radia DzieciomFoto: shutterstock/Andrey Yurlov

Przez 4 lata w audycji "Bezpieczny maluch" Kulfon i żaba Monika wraz z policjantem Wojtkiem opowiadali dzieciom jak należy bezpiecznie zachowywać się na jezdni, w domu czy szkole. Dlaczego powinniśmy sprawdzać, czy oświetlenie w naszym samochodzie działa i czy dorośli mogą zostawiać swoje dzieci w samochodzie, a w tym czasie załatwiać ważne sprawy? W jakich miejscach można jeździć na rolkach a które są zabronione?  W audycji "Bezpieczny Maluch" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Kulfon i żaba Monika zadawali mnóstwo pytań na które odpowiadał policjant. Wszystkie wydania audycji znaleźć można na stronie Polskiego Radia Dzieciom w zakładce Bezpieczny maluch i słuchać o dowolnej porze.  

W trosce o bezpieczeństwo swoich słuchaczy, Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym konkurs zorganizowany przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego "Twoje bezpieczne wakacje". Prace konkursowe w charakterze opowiadań i bajek dla dzieci na temat przepisów i zasad ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w czasie wakacji zostały wyemitowane w PRD, w lipcu w audycji "Bajkowy kącik".

"Kask i odblask to podstawa, by bezpieczna była zabawa", "Rozejrzyj się w lewo, w prawo i znowu w lewo, a kiedy upewnisz się, że nic nie jedzie lub kierowca się zatrzymał, dopiero możesz wejść na jezdnię" – brzmią fragmenty nagrodzonych prac konkursowych – "Kierowcy mają obowiązek przewożenia w foteliku lub innym urządzeniu przytrzymującym dzieci mające mniej niż 150 cm wzrostu". Bohaterem wszystkich prac był Krokodylek Tirek, który przypominał o zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

O bezpieczeństwie drogowym mówi się na wszystkich antenach Polskiego Radia. Rolę Polskiego Radia Dzieciom w tej edukacji podkreśliła Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odbierając nagrodę Inspekcji Transportu Publicznego podczas uroczystej gali z okazji dwudziestolecia Inspekcji Transportu Drogowego. Prezes Kamińska zaznaczyła, że elementy bezpieczeństwa drogowego można usłyszeć w postaci bajek, scenariuszy, różnego rodzaju słuchowisk.

5 października w audycji "Popołudnik" porozmawialiśmy o odblaskach, które służą bezpieczeństwu pieszych i nie tylko. Mowa była o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, chodniku, jezdni i poboczu. Jakie odblaski warto nosić i gdzie najlepiej je umieszczać? W nawiązaniu do Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków przypomnimy najważniejsze zasady z nimi związane.
Zapraszamy do słuchania audycji "Popołudnik".


---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Bezpieczeństwo w autokarze

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 09:00
Jak powinniśmy się zachowywać w czasie jazdy autokarem, aby bezpiecznie dojechać do celu? Posłuchajcie poniedziałkowej audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziecko w samochodzie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 09:00
Czy dorośli mogą zostawiać swoje dzieci w samochodzie, a sami w tym czasie załatwiać ważne sprawy? Na te pytanie, spróbują dziś odpowiedzieć policjanci z Bezpiecznego Malucha.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co się kryje za nazwami miejscowości? 

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 11:55
Zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięły się nazwy poszczególnych miejscowości? Dlaczego niektóre z nich są krótkie i proste w wymowie, a inne to prawdziwe łamańce językowe? Dlaczego niektóre nas śmieszą, inne z czymś nam się kojarzą, a jeszcze inne wyglądają jak zlepek różnych słów? Michał Rusinek, autor książki
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowy Dzień Zwierząt w PRD: audycje o ptasich śpiewakach i zwierzętach w bajkach

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 00:06
4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, który dotyczy wszystkich zwierząt na świecie – ssaków, ptaków, gadów, ryb, jak również bezkręgowców, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które są narażone na niewłaściwe  traktowanie oraz zagrożonych wyginięciem. W audycjach Polskiego Radia Dzieciom przyglądamy się dziś zwierzętom dookoła nas. Nie zabraknie też zwierzaków-cudaków. Spędź ten dzień słuchając całodobowego PR Dzieciom!
rozwiń zwiń