Polskie Radio Dzieciom

Halo, Wrocław, czy tu straszy? Jeszcze nie? To zaraz zacznie. Festiwal Ojce i Dziatki

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2024 16:11
Już od 14 czerwca będzie strasznie… ale też  kolorowo, nieszablonowo i na maksa książkowo. A gdzie? Oczywiście na Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki, który już wkracza w kolejną, wrocławską tym razem edycję. A jak wkroczą, to z przytupem. Książkowych alergików wyleczy na Ostrym Dyżurze w Księgarni Hiszpańskiej, a spragnionych wrażeń wyśle w najciemniejsze zakamarki miasta, by zmierzyli się z duchami, zjawami i wszelkimi straszydłami podczas gry terenowej. 
Halo, Wrocław, czy tu straszy? Jeszcze nie? To zaraz zacznie. Festiwal Ojce i Dziatki
Halo, Wrocław, czy tu straszy? Jeszcze nie? To zaraz zacznie. Festiwal Ojce i DziatkiFoto: mat. pras.

Przekona Was, że czas spędzony z książką to najlepsza zabawa, a wspólne przeżywanie wydarzeń literackich łączy pokolenia. Od najnajów po nastolatki, od ojców po dziatki i dziadki też. Nie ma wątpliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie. Spotkania z autorami, warsztaty literackie, graficzne, plastyczne i kulinarne. Lepienie z gliny, tworzenie instrumentów muzycznych, a także własnego archipelagu wysp i placu zabaw. Detektywistyczne i duchowe gry terenowe, nowości kinowe krótkometrażowe, a także sprawy finansowe ujęte w rodzinną rozgrywkę pod okiem samego Bogusia Janiszewskiego.  

Nie czekajcie i wpadajcie! W tym roku wydarzenia odbywać się będą w Muzeum Pana Tadeusza, Miejskiej Bibliotece Publicznej (Filii 22), ART Hotelu, Księgarni Hiszpańskiej oraz w Księgarni Tajne Komplety. Spotkacie literackich twórców i pasjonatów: Martynę Skibińską, Annę Paszkiewicz, Dominikę Czerniak - Chojnacką, Przemka Liputa, Pawła Mildnera, Katarzynę Rygiel, Tomasza Duszyńskiego, Łukasza Modelskiego i Bogusia Janiszewskiego.  

Szczegółowy program na stronie:
festiwalliteraturydzieciecej.pl

Zapisy: ojceidziatki.nakiedy.pl

Nie warto czekać. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale zapisy obowiązkowe.

Patronat medialny nad Międzynarodowym Festiwalem Literatury Dziecięcej objęło Polskie Radio Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Jak wyobraźnia wpływa na rzeczywistość? W "Kulturalnej Strefie" o najciekawszych panelach Rabka Festival

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2024 09:04
- Będziemy mówić dzieciom, że warto marzyć oraz podpowiadać jak te marzenia spełniać. A robić to będą sprawdzeni eksperci - powiedziała gość "Kulturalnej Strefy" Iwona Haberny przybliżając słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom 11. edycję Rabka Festival zbudowanego wokół hasła "Marzenia zmieniają świat".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera książki "Droga do domu" Svena Nordqvista. W PRD rozmowa z tłumaczką

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2024 10:11
Pewnego dnia mały chłopiec budzi się w środku lasu. Nie wie, gdzie jest ani w którą stronę pójść, ale chce znaleźć drogę do domu. W podróży spotyka różne postaci – niektóre bardzo chcą mu pomóc, niektóre przestraszyć. Mały chłopiec z odwagą wędruje przez różne światy, aby wrócić do domu. To kolejna uczta dla małych i dużych fanów bogatych w szczegóły ilustracji Svena Nordqvista! W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom rozmawialiśmy w tłumaczką "Drogi do domu". Zapraszamy do posłuchania zapisu rozmowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Kucewicz o premierze swojej książki: "Marcelinka i wakacyjna przygoda na Mazurach"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2024 11:32
- Marcelinka jest dziewczynką wysoko wrażliwą i trudno przyzwyczaja się do nowych rzeczy. Tymczasem kończy się rok szkolny, a rozpoczynają wakacje, które ma spędzić na Mazurach... Tak rozpoczyna się kolejna książka z serii "Marcelinka" - powiedziała Katarzyna Kucewicz, która odwiedziła studio Polskiego Radia Dzieciom i zachęciła do poznania najnowszych przygód małej bohaterki.
rozwiń zwiń