Polskie Radio Dzieciom

Słuchowisko "Tramwaj zwany Eugeniuszem" na antenie Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:27
Polskie Radia Dzieciom zaprasza najmłodszych słuchaczy na słuchowisko "Tramwaj zwany Eugeniuszem". Opowiada ono o przygodach siedmioletniej Róży i jej taty, podróżujących codziennie rano do szkoły zaczarowanym tramwajem o imieniu Eugeniusz, wraz z jego nieodłącznym towarzyszem - Kasownikiem. Po drodze Róża poznaje różne, dziwne postaci i wraz z nimi poszukuje odpowiedzi na ciekawe, życiowe pytania.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com

"Tramwaj zwany Eugeniuszem" emitowany będzie do 27 czerwca w każdą sobotę o godzinie 18.30.
"Słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom" to cotygodniowa audycja kierowana do najmłodszych słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom. 

Agnieszka Płoszajska (piosenki, obsada)
Dominika Sell (reżyseria, obsada)
Filip Górski (udźwiękowienie)
Emil Płoszajski (scenariusz, obsada)

Polskie Radio Dzieciom to całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo
Zobacz także
Czytaj także

Słuchowisko "Przygody Przyjaciół"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 10:23
W niedzielę w Radiu Dzieciom zapraszamy na słuchowisko w reżyserii Jacka Raginisa-Królikiewicza. Zaczynamy po godzinie 18.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Przygody Dzielnej Zuzi" i "Tysiąc tysięcy rękawiczek" w gwiazdorskiej obsadzie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 14:10
Codziennie w "Poranku" o godz. 7.30 Polskie Radio Dzieciom zaprasza na cykl słuchowisk dla najmłodszych. Przez pięć dni w tygodniu stacja przypomina najlepsze produkcje Teatru Polskiego Radia w gwiazdorskiej obsadzie, z niezwykłymi efektami, wciągające i budzące wyobraźnię. Całodobowa i cyfrowa stacja dla dzieci i rodziców wspiera akcję #ZostańWDomu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ulotność chwil - rozmowa z Katarzyną Ryrych "Lata na Rodos"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 08:00
"Kiedy myślę o lecie 2018 roku, robi mi się smutno, bo następne takie wydarzy się dopiero za sto trzydzieści lat". Tak zaczyna się książka niezwykła, pełna dziecięcych marzeń i zupełnie dorosłych obserwacji społecznych. Pisana z myślą o starszych dzieciach, ale również o dorosłych, językiem, który czytającym skojarzy się z narracją znajdowaną w książkach Astrid Lindgren albo Rene Goscinnego
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filharmonia Szczecin dla melomanów na czas kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 09:10
Mieczysław Karłowicz herbu Ostoja był kompozytorem, dyrygentem, fotografem i taternikiem. Jego twórczość inspiruje do dziś. To autor m.in. ponad 101 pieśni oraz różnych utworów orkiestrowych, w tym 6 poematów symfonicznych. Artysta jest patronem filharmonii w Szczecinie, która od dawna przybliża jego muzykę melomanom w każdym wieku. Od niedawna robi to online
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń