Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom świętuje 8. urodziny!

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 14:38
1 kwietnia, z okazji 8. urodzin cyfrowe Polskie Radio Dzieciom zaprasza swoich najmłodszych Słuchaczy do wspólnego świętowania! Specjalne wydanie Listy Przebojów pełnej rozmów z dziecięcymi gwiazdami, konkurs "Nasze Muzyczne Źródełko", rozwiązanie konkursu "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy". Na słuchaczy czeka także moc niespodzianek i atrakcyjnych upominków. Świętuj z nami 8. Urodziny Polskiego Radia Dzieciom! Zapraszamy!
Polskie Radio Dzieciom ma 8 lat Świętuj z nami cały tydzień
Polskie Radio Dzieciom ma 8 lat! Świętuj z nami cały tydzień!Foto: PR

1 kwietnia 2023 roku Polskie Radio Dzieciom – całodobowa stacja radiowa dla dzieci i rodziców skończyła 8 lat!  Z tej okazji dziennikarze stacji zapraszają na wyjątkowe audycje urodzinowe. 

Właśnie w dniu urodzin stacji, 1 kwietnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert laureatów trzech odsłon konkursu "Nasze Muzyczne Źródełko" - z lat 2020, 2021 i 2022. Jego organizatorem jest Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej.  W muzycznych zmaganiach, w trzech kategoriach wiekowych i kategorii rodzinno-zespołowej, startowało kilkuset wykonawców, spośród których jury wyłoniło tych, którzy najlepiej prezentują muzykę tradycyjną swoich regionów. Są wśród nich śpiewacy, instrumentaliści (grający m.in. na dudach, skrzypcach czy harmonii), a także zespoły śpiewacze i kapele. Do Warszawy przybędą pełni muzycznej pasji artyści w wieku od 4 do 15 r. ż., ze wszystkich niemal stron Polski. Uroczysty koncert laureatów, podczas którego zostaną im wręczone nagrody, rozpocznie się o 12:00.
Retransmisja koncertu 2 kwietnia 11:00-13:00 na antenie PRD. 

"Rodzinny W-f" – Na 8. urodziny Polskiego Radia Dzieciom przedstawimy 8 najpopularniejszych dyscyplin sportowych, o których mówiliśmy w Rodzinnym WF, 8 najdziwniejszych dyscyplin uprawianych w różnych częściach świata i 8 takich, które były rozgrywane na oficjalnych zawodach, ale nie przyjęły się i zniknęły z boisk i stadionów.

15:00-16:00 "Dawno, dawno temu" – Z okazji urodzin Polskiego Radia Dzieciom przypomnimy sobie w jaki sposób świętowaliśmy nasze urodziny w ostatnich latach.

17:00-18:00 "Kulturoteka" – poznamy laureatów konkursu "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy". Prace zostaną opublikowane na profilu Facebook Polskiego Radia Dzieciom oraz na stronie internetowej w formie książki elektronicznej. Wierszy laureatów będzie można posłuchać w audycjach Polskiego Radia Dzieciom od 4 do 6 kwietnia oraz na stronie internetowej konkursu. W Kapitule Konkursu zasiadają: Eliza Piotrowska – znana autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumaczka języka włoskiego, krytyczka sztuki oraz Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom. Jury dokonując wyboru najlepszych prac brało pod uwagę oryginalność, pomysłowość oraz wartość artystyczną utworu.

8. Urodziny Polskiego Radia Dzieciom będą trwały cały tydzień!

6 kwietnia zapraszamy na TOP Listę Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. Co czwartek, od 3 lat, na antenie stacji rozgrywa się prawdziwa walka o miejsce na szczycie listy. Za nami już ponad 200 notowań, tysiąc piosenek i jeszcze więcej głosów oddanych przez naszych wspaniałych słuchaczy, którzy głosując tworzą naszą Listę i decydują o tym, które piosenki zasługują na zwycięstwo.

Z okazji ósmych urodzin zapraszamy na trzecią już TOP Listę Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, czyli zestawienie piosenek, które przez ostatni rok najdłużej gościły na szczycie Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom!

Lista TOP Przebojów to też wspomnienia najbardziej emocjonujących momentów, rozmowy z artystami i aż cztery godziny najlepszej muzyki! Audycję poprowadzi Zbyszek Kozłowski.

Już 6 kwietnia, w czwartek, od 15:00 do 19:00 – TOP Lista Przebojów Polskiego Radia Dzieciom!

Na słuchaczy naszych audycji czeka także moc niespodzianek i atrakcyjnych upominków. Świętuj z nami 8. Urodziny Polskiego Radia Dzieciom! 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

 

Zobacz także
Czytaj także

Wyjątkowy koncert młodych artystów [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 23:24
Z okazji święta swoich słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało wyjątkowy koncert, podczas którego można było usłyszeć artystów doskonale znanych z anteny stacji. Wystąpili: Eryk Waszczuk, AniKa Dąbrowska, Ala i Ola Tracz oraz Olek Klembalski. Transmisja koncertu odbyła się na antenie Polskiego Radia Dzieciom 1 czerwca. Można było także oglądać streaming wideo na stronie internetowej, Facebooku, a także na kanale YT Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka z "Kota w butach"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 16:00
W oryginalnej wersji Kota w butach, której autorem jest Charles Perrault wszystko zaczyna się od dnia, kiedy synowie młynarza mają podzielić między siebie jego majątek. Najmłodszy z nich dostaje tylko kota i zastanawia się, jaki może mieć z niego pożytek. Koty przecież dużo śpią i na ogół nie mają zbyt wiele do zaoferowania, jednak kot obiecuje, że zapewni mu poprawę losu. Wystarczy, że dostanie buty i worek. Do worka podstępem chwyta króliki i przepiórki, zabiera je na królewski dwór i ofiarowuje władcy mówiąc, że to podarunek od jego pana, ale nie mówi, że to ubogi chłopak, syn młynarza, ale prawdziwy markiz. Król przyjmuje podarki z radością. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Matylda Czarnota z kanału "Świat Matyldy". Rozmowa z młodą influencerką

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 15:00
Matylda Czarnota jest 13-letnią influencerką, bohaterką kanału familijnego "Świat Matyldy", który założyła i prowadzi wraz z rodzicami i siostrą. Na swoim kanale i w mediach społecznościowych pokazuje swoje życie, nastoletnie rozterki i wspaniałe podróże. Oprócz prowadzenia kanału na YouTube, który nasza bohaterka prowadzi od 6 roku życia, Matylda gra również w reklamach i teatrze. 
rozwiń zwiń