Polskie Radio Dzieciom

"Dziecko w drodze". Podróż zamiast prezentu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 21:11
Wszyscy lubimy dostawać prezenty. Ale rzeczy materialne mają to do siebie, że powszednieją, a z czasem stają się kłopotliwymi gratami, które przesuwamy z kąta w kąt.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

W dzisiejszej audycji Magda i Sergiusz Pinkwartowie opowiedzą jak sprawdza im się wdrożona kilka lat temu zasada: podróż zamiast prezentu.

Zdradzą też, jak można zorganizować za granicą urodziny, chrzest, a nawet ślub.

Posłuchaj

59:25 [DAB]Dzieciom (PCM) 10 październik 2020 21_00_04_DWD_.mp3 10.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Dziecko w drodze) 

Data emisji: 10.10.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

Zobacz więcej na temat: dziecko dzieci podróże
Zobacz także
Czytaj także

Wyprawa do Tajlandii

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 21:11
Kraj popularnych wakacyjnych wyjazdów. Od lat nieustannie przyciąga tłumy turystów z całego świata, spragnionych słońca ale także egotycznej kuchni i niezwykłej gościnności mieszkańców. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Gruzja

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 21:11
Tym razem Magda i Sergiusz Pinkwart wybiorą się do pięknej i gościnnej Gruzji. Gruzini są niesamowicie gościnni. Z chęcią oferują winko, przekąski, obiad czy nawet nocleg. Wynika to z ich mentalności i tego, że traktują bardzo poważnie powiedzenie "Gość w dom – bóg w dom".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Wyspa Jaszczurek czyli Cypr z dziećmi

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 21:11
Na tej śródziemnomorskiej wyspie możemy spotkać mnóstwo zwierząt. W gęstych lasach żyją lisy, żbiki, dziki i sarny, można także spotkać muflony. Do tego prawdziwe bogactwo ptaków, dla których Cypr jest często przystankiem w dalekiej podróży, ale też płazy i gady, w tym wiele jaszczurek, o całkiem pokaźnych rozmiarach..
rozwiń zwiń