Polskie Radio Dzieciom

Rowerem po Drawieńskim Parku Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 08:00
Maj to wspaniały miesiąc na rozpoczęcie jazdy na rowerze, jeśli jeszcze się tego nie zrobiło. Jednym z miejsc, do którego można udać się na wycieczkę rowerową jest np. Drawieński Park Narodowy, o którym w Podwieczorku z Filipem i Leopoldem opowiedział przyrodnik Bartosz Popczyński.
Drawieński Park Narodowy
Drawieński Park NarodowyFoto: Bartosz Popczyński

Drawieński Park Narodowy znajduje się w północno-zachodniej części kraju. Jest to jeden z nielicznych takich parków, które położone są nieco w głębi kraju, a nie przy jego granicy. Powodem jego utworzenia była m.in. ochrona obszarów rzeki Drawa, od której został on również nazwany. Nie bez znaczenia jest także symbol parku, czyli wydra, która żyje w środowisku wodnym.  

Posłuchaj
59:42 2021_05_11 18_00_17_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Rowerem po Drawieńskim Parku Narodowym. Audycja edukacyjna dla dzieci_Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 11 maja godz. 18:00

Drogi w parku na niektórych odcinakach są brukowe, co utrudnia jazdę na rowerze, zwłaszcza szosowym z cienkimi oponami. Niemniej jednak, obszar ten sprzyja spływom kajakowym, dzięki którym z bliska można podziwiać rzekę. Jeśli chodzi o roślinność, w Drawieńskim Parku Narodowym przeważają buki, potężne drzewa o grubym pniu.

Będąc w parku można spotkać nowonarodzone zwierzęta, np. sarenki lub zające. Odradza się natomiast ich głaskanie oraz zbliżanie się do nich, gdyż mogą przez to przejąć nasz zapach, a w konsekwencji być w niebezpieczeństwie. Podejść do nich można jedynie w przypadku, gdy są ranne i wymagają naszej pomocy.   

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Bartosz Popczyński
Data emisji: 11.05.2021
Godz. emisji: 18.00.

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Roztoczański Park Narodowy. Co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 17:35
Parki narodowe są bardzo ważne nie tylko dla Polski, ale też dla innych państw. Wynika to z tego, że jako obszary chronione ich zadaniem jest strzeżenie oraz dbanie o rośliny i zwierzęta zagrożone wyginięciem. Mają także charakter edukacyjny, dzięki czemu stanowią idealny punkt do obserwowania dzikiej natury. To właśnie do jednego z takich miejsc – Roztoczańskiego Parku Narodowego, słuchacze Podwieczorka udadzą się na wycieczkę rowerową wraz z przyrodnikiem Bartoszem Popczyńskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rowerem po Poleskim Parku Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 12:39
Spędzanie wolnego czasu na łonie natury to zawsze doby pomysł. Jeśli uwzględnimy w nim dodatkowo jazdę na rowerze, nie tylko się zrelaksujemy, ale też zadbamy o nasze zdrowie i kondycję fizyczną. Przykład możemy wziąć z przyrodnika Bartosza Popczyńskiego, który w Podwieczorku Filipa i Leopolda opowiedział o swojej wyprawie do Poleskiego Parku Narodowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wcale nie trzeba być superbohaterem aby mieć supermoce

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 10:06
Popularność superbohaterów wynika m.in. z tego, że za pomocą swoich supermocy dokonują rzeczy, których zwykły człowiek nie byłby w stanie zrobić. Jak jednak można było usłyszeć w Podwieczorku z Filipem i Leopoldem, każdy z nas może posiadać nadzwyczajne moce, nie będąc nawet tego świadomym.
rozwiń zwiń