Polskie Radio Dzieciom

Najmniejsze zamieszkałe wyspy na świecie

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2024 10:00
W "Popołudniku" w Polskim Radiu Dzieciom, zabieramy słuchaczy w podróż do najmniejszych wysp na świecie. Są maleńkie, ale mimo to mieszkają tam ludzie. W podróż po najmniejszych wyspach na świecie zapraszamy we wtorek od 15.00.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Poprotskiy Alexey/Shutterstock

Wyspa Hub leżąca na granicy USA i Kanady została wpisana do księgi rekordów Guinessa jako najmniejszy kawałek lądu zamieszkany przez ludzi. Przedtem rekordzistką była brytyjska Bishop Rock, na której nikt dziś nie mieszka ale nadal stoi tam latarnia morska. O niezwykłych i tajemniczych wyspach usłyszeć będzie można w "Popołudniku" w Polskim Radiu Dzieciom.

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.
Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom 22 645 20 55

Audycja: Popołudnik
Prowadzi: Jacek Zawada
Data emisji: 2.04.2024
Godzina emisji: 15.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Latarnie morskie - ciekawostki dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2023 18:00
Latarnie morskie są bardzo istotne w nawigacji morskiej. Służą jako ważne punkty orientacyjne dla kapitanów i sterników, pomagają utrzymać bezpieczeństwo w nocy, w trudnych warunkach pogodowych i przy słabej widoczności. Latarnie emitują charakterystyczne sygnały świetlne dla marynarzy i kapitanów statków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak nie stracić orientacji w terenie?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2023 11:00
Istnieje wiele różnych urządzeń, które pomagają wskazywać kierunek, zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne, oparte na zaawansowanej technologii: kompas, busola, GPS i mech po północnej stronie drzewa. O tym jak nie stracić orientacji w terenie porozmawiamy w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Popołudnik" od godziny 15.00.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W ile dni można okrążyć świat?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 12:08
Kiedy 196 lat temu urodził się Juliusz Verne nikt nie spodziewał się jaki wpływ na rozwój literatury będzie miał ten żyjący na przełomie XIX i XX wieku autor. Jego utwory cieszyły się tak wielkim zainteresowaniem, że zostały przetłumaczone na co najmniej 94 języki obce i do dziś są chętnie wybierane zarówno przez młodych jak i dojrzałych czytelników. Kim był autor powieści "W osiemdziesiąt dni dookoła świata" oraz "Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi" i skąd brał pomysły na swoje powieści?
rozwiń zwiń