Polskie Radio Dzieciom

Jak zrobić makietę Polski? Wie to niestrudzony Detektyw Śladek

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 18:48
Dziś wspaniały detektyw, realizując jeden ze swoich nieprawdopodobnych pomysłów, w myśl zasady #zostańwdomu", przy okazji wykorzystując stół do ping-ponga, zabrał słuchaczy w kolejną niecodzienną podróż. Tak! Z Detektywem Śladkiem taka podróż jest możliwa, nawet bez wychodzenia z domu.
Audio
  • Jak zbudować makietę Polski? (Detektyw Maurycy Śladek/Polskie Radio Dzieciom)_18.04.2020.
grafika ilustracyjna
grafika ilustracyjnaFoto: Pixabay

Śladek zamierza zbudować makietę całej Polski. Czy można na stole do tenisa stołowego zbudować coś podobnego? A co ciekawsze, czy można nanieść na tę makietę góry, lasy i pagórki? I jak pomoże mu w tym jego wierna towarzyszka przygód Kaczka Siłaczka? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja:  Detektyw Maurycy Śladek, czyli o trudnej pracy, z której się dowiemy jak żyją Polacy 
Prowadzi:  Wojciech Słupiński
Data emisji: 18.04.2019
Godzina emisji: 16.00.

Wszyscy lubimy zagadki. Najbardziej fascynujące są te, których rozwiązania nie są takie oczywiste. Detektyw Maurycy Śladek wraz ze swoimi asystentami - Kaczką Siłaczką i Kucharzem Bulgotem - rozwiąże każdą sprawę, która dotyczyć będzie naszej kultury.

Wejdzie do mrocznego zamku, zajrzy pod młyńskie koło, zamiesza w barszczu w poszukiwaniu grzybów, a nawet sprawdzi, gdzie kozy kują, byleby tylko odkryć wszystkie polskie zwyczaje i ciekawostki.
Zaprasza Wojciech Słupiński.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Wiosna rozkwita za oknami 

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 17:01
Czy wiecie kiedy zaczyna się wiosna? Wtedy, gdy dzień staje się dłuższy od nocy. Słońce wędruje po niebie coraz wyżej, robi się ciepło, a niedługo potem zielono! Czujecie zapach wiosny?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Przygody Dzielnej Zuzi" i "Tysiąc tysięcy rękawiczek" w gwiazdorskiej obsadzie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 14:10
Codziennie w "Poranku" o godz. 7.30 Polskie Radio Dzieciom zaprasza na cykl słuchowisk dla najmłodszych. Przez pięć dni w tygodniu stacja przypomina najlepsze produkcje Teatru Polskiego Radia w gwiazdorskiej obsadzie, z niezwykłymi efektami, wciągające i budzące wyobraźnię. Całodobowa i cyfrowa stacja dla dzieci i rodziców wspiera akcję #ZostańWDomu.
rozwiń zwiń